LENGVOJI ATLETIKA

Medalių belaukiant

2012 09 01 8:46
Šuolių į tolį sektoriuje auksą iškovojo Rusijos atletė M.Gončiarova. /AFP/Scanpix nuotrauka

Londono parolimpinėse žaidynėse vakar Lietuvos šuolininkė į tolį Ramunė Adomaitienė užėmė ketvirtąją vietą, o mūsų aklųjų riedulio atstovai nudžiugino antra solidžia pergale iš eilės.

Lengvosios atletikos turnyre penktadienį moterų šuolių į tolį sektoriuje (F 37/38 klasifikacijoje) 43-ejų R.Adomaitienė (F 38) geriausiu, antruoju, bandymu įveikė 4,67 m ir dvylikos dalyvių varžybose užėmė ketvirtąją vietą. Auksą iškovojo 21-erių rusė Margarita Gončiarova (F 38) - 4,84 m, sidabrą - 27 metų ukrainietė Inna Stryžak (F 38) - 4,79 m, bronzą - 20-metė Kinijos sportininkė Yuanhang Cao (F 37) - 4,40 m.

Šiandien lengvosios atletikos varžybose startuos Lietuvos rutulio stūmikė Irena Perminienė.

Aklųjų riedulio turnyre antrą pergalę iš eilės iškovojo šešių ekipų A grupės varžybų lyderė 2008 metų Pekino parolimpinių žaidynių vicečempionė Lietuvos rinktinė. Penktadienį mūsų sportininkai 10:0 (8:0) sutriuškino Europos čempionę Suomijos riedulininkų komandą. 5 įvarčius nugalėtojams pelnė Genrikas Pavliukianecas, 3 - Arvydas Juchna, po 1 - Saulius Leonavičius ir Marius Zibolis. Be lietuvių, vakar A grupėje pergalę šventė ir Turkijos rinktinė, 7:1 nugalėjusi Didžiąją Britaniją. Šiandien Lietuvos riedulininkų varžovai bus Brazilijos sportininkai.

Plaukimo varžybose tryliktąją vietą vyrų 50 m laisvuoju stiliumi rungtyje tarp 15 dalyvių užėmė ir į finalą nepateko Kęstutis Skučas.

Lietuvos plaukikas pirmajame iš dviejų atrankos plaukimų liko paskutinis - septintas - 52,13 sekundės. Favoritai finale bus Ukrainos atstovas Eskanderas Mustafajevas (38,77 sek.), Prancūzijos plaukikas Davidas Smetanine'as (38,97 sek.) ir meksikietis Gustavo Sanchezas Martinezas (39,48 sekundės).

Londono parolimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovauja 11 sportininkų: vyrų aklųjų riedulio ekipa (6 žaidėjai), 4 lengvaatlečiai (šuolininkė į tolį ir 3 stūmikai) bei plaukikas. Žaidynės baigsis rugsėjo 9-ąją.

Per nepriklausomybės metus parolimpiečiai Lietuvai jau iškovojo 4 aukso, 11 sidabro ir 15 bronzos medalių.