LENGVOJI ATLETIKA

Medalių kraitė sunkėja

2011 08 22 0:00
Sidabrą iškovojusi 19-metė A.Palšytė pakartojo jau septyniolika metų gyvuojantį Lietuvos rekordą.
LSSA nuotrauka

Kinijoje surengtoje vasaros universiadoje sekmadienį vilnietė Airinė Palšytė šuolių į aukštį sektoriuje iškovojo sidabrą ir papildė Lietuvos sportininkų kraitę dar vienu, jau dvyliktu, medaliu.

Šeštadienį penktąjį aukso medalį Lietuvai iškovojusios dviratininkės Eglė Zablockytė, Aušrinė Trebaitė ir Aleksandra Sošenko laimėjo komandines 30 km lenktynes laikui plente (39:40,79) ir net 45,58 sek. aplenkė antroje vietoje likusią Pietų Korėjos komandą. Bronza atiteko Vokietijos merginoms.

Dabar lietuvių sąskaitoje yra 5 aukso, 5 sidabro ir 2 bronzos medaliai. Šiandien mūsų krepšininkai turės progą laimėti dar vieną - jie mažajame finale susikaus su Rusijos rinktine.

Lengvaatletėms - sidabras

Lengvosios atletikos varžybų šuolių į aukštį sektoriuje Tatjanos Krasauskienės auklėtinė 19-metė A.Palšytė trečiuoju bandymu peršoko į 196 cm aukštį iškeltą kartelę ir pakartojo jau septyniolika metų Nelei Žilinskienei priklausantį Lietuvos rekordą. Nugalėjo amerikietė Brigetta Barrett, tokį pat aukštį įveikusi pirmuoju bandymu. Trečia - Estijos šuolininkė Anna Iljuščenko - 194.

Šeštadienį sidabro medaliu nudžiugino kita lengvaatletė - septynkovininkė Viktorija Žemaitytė. Prieš ketverius metus Tailande vykusioje universiadoje iškovojusi auksą Viktorija šį kartą surinko 5958 tšk. ir 193 nusileido čempione tapusiai rusei Olgai Kurban (6151). Bronzą pelnė čekė Katerina Cachova (5873).

Nesėkminga buvo vyrų estafetė 4x100 m bėgimo estafetė - Martynas Jurgilas, Rytis Sakalauskas, Martas Skrabulis ir Aivaras Pranckevičius sekmadienį finale buvo diskvalifikuoti.

JAV nugalėta

Staigmeną ketvirtfinalyje pateikė vaikinų krepšinio rinktinė. Vitoldo Masalskio vadovaujami lietuviai šeštadienį ketvirtfinalyje po permainingos kovos 76:74 (12:15, 25:27, 28:19, 11:13) šventė pergalę prieš favorite laikytą JAV studentų rinktinę. 19 taškų surinko Gediminas Orelikas, 11 - Marius Valukonis, po 10 - Edgaras Stanionis ir Gediminas Žylė. JAV ekipoje išsiskyrė Johnas Jenkinsas (17 tšk.) ir Ashtonas Gibbsas (16). Tačiau vakar pusfinalyje Lietuvos studentai pralaimėjo Kanados komandai - 68:83 (18:24, 11:15, 18:17, 21:27). Rezultatyviausi lietuvių gretose buvo G.Žylė (15 tšk.), M.Valukonis (11) ir Augustas Pečiukevičius (9). Nugalėtojams 21 tašką pelnė Tysonas Hinzas, po 16 - Warrenas Wardas ir Borisas Bakovičius. Dėl bronzos šiandien lietuviai susikaus su Rusijos komanda, pusfinalyje 61:81 pralaimėjusia Serbijai. Dabar ne laikas apgailestauti, kad vienas stipriausių Lietuvos krepšinio klubų neišleido savo žaidėjų į universiadą. Guodžia tai, kad ir ne pajėgiausios sudėties Lietuvos rinktinė sugebėjo įveikti amerikiečius ir įsiveržti į ketvertuką.

Penkiolikos komandų merginų krepšinio turnyre Lino Šalkaus vadovaujama Lietuvos rinktinė liko vienuolikta.

Badmintonininkui Kęstučiui Navickui nepavyko patekti į vyrų vienetų turnyro pusfinalį. Ketvirtfinalyje lietuvis 0:2 (15:21, 10:21) pralaimėjo Suppanyui Avihingsanonui iš Tailando.