LENGVOJI ATLETIKA

N.Aidietytė pagerinos Lietuvos rekordą

2014 05 03 20:37
lengvoji.lt nuotrauka

Šiandien Taicange (Kinija) prasidėjo pasaulio sportinio ėjimo taurės varžybos. Šeštadienį vyksta trys rungtys, dviejose iš jų dalyvauja Lietuvos ėjikai.

10 km ėjime jaunuoliams Martynas Jarusevičius po 5 km buvo 23-ias (21:41), šioje pozicijoje jis ir finišavo (44:30). Nugalėjo varžybų šeimininkų atstovas Wenkui Gao (39:40).

11.30 val. Lietuvos laiku prasidėjo moterų 20 km varžybos. Neringa Aidietytė pirmuosius 10 km ėjo lyderių grupėje, vėliau kiek atsiliko, finišavo dvidešimt trečia, bet vos ne minute pagerino Sonatai Milušauskaitei priklausantį Lietuvos rekordą. Naujasis šalies rekordas - 1 val. 29 min. 37 sek. Pakeliui Neringa pagerino ir aukščiausią (oficialūs rekordai neregistruojami) 15 km Lietuvos rezultatą (1:06:55). Brigita Virbalytė užėmė 34 vietą (1:31:24), Kristina Saltanovič - 43 vietą (1:32:58). Nugalėjo Rusijos sportininkė Anisya Kirdyapkina (1:26:31).

„Oras šiandien taip netikėtai pasikeitė, nebebuvo karščio, tai jau nujaučiau, kad visos ėjikės lėks. Kai pradėjome eiti, aš iškart priekyje laikiausi, bet pirmą kilometrą lėtokai visos praėjome. Mano savijauta tokia įdomi buvo, kažkaip prastai jaučiausi, tai jau galvojau man „mišios“ bus šiandien, – juokėsi naujo rekordo autorė. – Antrą kilometrą jau 20 sekundžių praėjome greičiau ir nuo tol iki 12-to kilometro laikiausi lyderių grupėje. Ėjau drąsiai, po 10 km mačiau, jog galiu ir Lietuvos rekordą pasiekti. Jaučiausi irgi neblogai, tad nemaniau, jog sulėtėsiu drastiškai ir rekordui nepraeisiu. Gaila, kad paskutinius 5 km sulėtėjau, gal dėl to, jog grupė išsidraskė ir nebebuvo kompanijos su kuo pasilaikyti. Tik paskutiniame kilometre bandžiau „susigaudyti“ dar porą ėjikių, kad rezultatas būtų kuo geresnis ir užimta vieta aukštesnė.“

Lietuvos moterų komanda pasaulio taurės varžybose užėmė septintą vietą, ją pralenkė tik Rusijos, Kinijos, Portugalijos, Ispanijos, Italijos ir Ukrainos ėjikės.