LENGVOJI ATLETIKA

2007 06 18 0:00

ŠACHMATAI.

Trečią kartą surengtos Europos Sąjungos šachmatų pirmenybės vyksta Italijoje. Per pirmąjį jų ratą Deimantė Daulytė

(ELO koeficientas 2224) nugalėjo italą Alberto Mortolą (1905), o Šarūnas Šulskis (2533) privertė pasiduoti kitą varžybų šeimininką Giovanni Marozzi (2055). D.Daulytė per antrojo rato mačą baltosiomis figūromis 1:0 įveikė Š.Šulskį (2533). Pirmą tašką 112 dalyvių turnyre užvakar pelnė Rasa Norinkevičiūtė, žaidusi juodosiomis figūromis. Ji privertė pasiduoti italą Franco Squarci (1863). Be D.Daulytės, abi partijas čempionate laimėjo dar 14 šachmatininkų. Pirmenybių nugalėtojas paaiškės po dešimties ratų, birželio 24 dieną.

DVIRAČIŲ SPORTAS.

20-ą kartą Ispanijoje surengtų daugiadienių dviratininkių lenktynių "Emakumeen Bira" ketvirtojo etapo antroje dalyje 36-a finišavo, tačiau aštuntąją vietą bendrojoje įskaitoje

išsaugojo "Equipe Nurnberger Versicherung" komandai atstovaujanti Edita Pučinskaitė. Lietuvė bendrojoje įskaitoje 1 min. 50 sek. atsiliko nuo lenktynių lyderės švedės Sussane Ljungskog.

KREPŠINIS. Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio pirmenybėms besirengianti Lietuvos rinktinė keturių ekipų turnyre Lione (Prancūzija) patyrė antrą nesėkmę iš eilės. Šeštadienį lietuviai 85:96 nusileido bendraamžiams iš Bulgarijos. Pirmą turnyro dieną Lietuvos krepšininkai 81:89 pralaimėjo Izraelio rinktinei.

Europos jaunimo vaikinų krepšinio čempionatas vyks liepos 6-15 dienomis Slovėnijoje ir Italijoje. Lietuvių varžovai B grupėje bus Turkijos, Rusijos ir Graikijos bendraamžiai.

BEISBOLAS.

Aštuonių klubų Europos CEB taurės kvalifikaciniame B diviziono turnyre Lenkijoje trečiąją vietą užėmė Lietuvos pirmenybių bronzos medalininkė Vilniaus "Juodojo vikingo" ekipa. Ji šeštadienį per mažąjį finalą 15:5 sutriuškino Šveicarijos vicečempionę Ciuricho "Barracudas" komandą. Nugalėtojais tapo ir vienintelį kelialapį į pagrindinį CEB taurės turnyrą iškovojo Rusijos vicečempionai - Maskvos "MGPU S.Y.O.S. N42" beisbolininkai.

Aštuonių klubų Europos beisbolo taurės kvalifikacinio B diviziono turnyro Bulgarijoje pusfinalyje Vilniaus ekipa "Vilnius-Logipolija" 4:15 pralaimėjo Balašichos "Tornado" (Rusija) komandai.

LENGVOJI ATLETIKA.

Baltarusijos sostinėje vykusiose garsios bėgikės Ravilios Agletdinovos atminimo lengvosios atletikos varžybose dalyvavo ir dešimt Lietuvos atstovų. Tarp vyrų mylios bėgimo rungtyje nepralenkiamas buvo Vygantas Juškevičius (4 min. 12,70 sek.), o Andrejus Jegorovas (4:13,24) finišavo trečias. Raimundas Turla 400 m nuotolį įveikė antras (48,29 sek.).

Moterų 3000 m bėgimą laimėjo Vaida Žūsinaitė (9:45,70). Perpus trumpesnę distanciją Rasa Drazdauskaitė baigė trečia (4:20,00). Bėgdama 10 000 m Remalda Kergytė užėmė trečiąją vietą (35:31,51).

V.Žūsinaitė įvykdė Europos jaunių, o E.Krištaponytė ir R.Kergytė - Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionatų normatyvus.