LENGVOJI ATLETIKA

2007 07 23 0:00

KREPŠINIS.

Pasaulio studentų žaidynėms Tailande besirengianti Lietuvos studentų rinktinė du kartus - 78:70 (20:19, 15:15, 17:20, 26:16) ir 96:88 (20:20, 31:22, 23:24, 22:22) - įveikė Europos studentų čempionatui besiruošiančią Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionę Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komandą.

* Vakar Serbijoje pasibaigusiame pasaulio jaunių (iki 19 metų) vaikinų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė užėmė devintąją vietą. Šeštadienį dvikovoje dėl devintosios vietos Rūtenio Paulausko auklėtiniai 86:75 (21:16, 24:24, 17:20, 24:15) nugalėjo

bendraamžius iš Kanados. 23 taškus nugalėtojams pelnė Martynas Gecevičius, 18 - Žygimantas Janavičius.

* Druskininkuose vykstančių Europos jaunimo (iki 20 metų) merginų krepšinio B diviziono pirmenybių pusfinalyje Lietuvos rinktinė 78:58 (29:13, 8:15, 19:13, 22:17) sutriuškino Portugalijos ekipą ir pateko į finalą. Tai lietuvėms garantavo bilietą į kitų metų Europos pirmenybių A diviziono varžybas. Finale mūsiškės vakar žaidė su bendraamžėmis iš Juodkalnijos.

* Dvi pergales Graikijoje vykstančiame Europos jaunučių (iki 16 metų) krepšinio čempionate iškovojo Lietuvos rinktinė. Mūsiškiai 103:51 (25:8, 21:16, 26:10, 31:17) sutriuškino bendraamžius iš Ukrainos bei 117:36 (30:0, 21:8, 27:17, 39:11) nepasigailėjo Portugalijos penketuko.

PLAUKIMAS.

Belgijoje vykstančiame Europos jaunimo (iki 18 metų) plaukimo čempionato pusfinalyje Giedrius Titenis šeštadienį 100 m nuotolį krūtine įveikė per 1 minutę 2,74 sekundės ir, užėmęs trečiąją vietą tarp 16 dalyvių, pateko į finalą. Kitas pusfinalyje plaukęs Lietuvos atstovas Deividas Čepulis 100 m nuotolį peteliške įveikė per 55,50 sek. ir, pagerinęs asmeninį rekordą, užėmė 13-ąją vietą.

50 m krūtine rungtyje G.Titenis užėmė šeštąją vietą. Lietuvis distanciją nuplaukė per 29,37 sekundės ir nuo bronzos medalį iškovojusio baltarusio Viktoro Vabiščevičiaus atsiliko net 0,72 sekundės.

DVIRAČIŲ SPORTAS.

Ketvirtąją vietą Ispanijoje vykstančių XXI tradicinių "Vuelta Ciclista a la Comunidad de Madrid" dviratininkų lenktynių ketvirtajame etape užėmė "Amore & Vita-McDonald's" komandos narys Dainius Kairelis. Bendrojoje įskaitoje jis iš 35-osios vietos pakilo į 19-ąją.

ALPINIZMAS.

Penktadienį apie 14 val. Pakistano laiku alpinistas Saulius Vilius įkopė į "Broad Peak" pagrindinę viršukalnę - 12-ą aukščiausią pasaulio kalnų viršūnę. "Broad Peak" yra Kinijos ir Pakistano pasienyje, 8047 m virš jūros lygio.

LENGVOJI ATLETIKA.

Šeštąją vietą Olandijoje vykstančiame XIX Europos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionate šeštadienį užėmė Agnė Orlauskaitė. Finaliniam 400 m bėgimui A.Orlauskaitė sugaišo 54,00 sek., dar kartą pagerino asmeninį rekordą ir šiose pirmenybėse iš Lietuvos atletų pakilo aukščiausiai.

"FORMULĖ-1".

Sekmadienį vykusiose dramatiškose Europos "Grand Prix" lenktynėse nugalėjo "McLaren" komandos atstovas Fernandas Alonso. Tai jau trečioji ispano pergalė šį sezoną. Pačioje lenktynių pabaigoje ispanas aplenkė brazilą Felipe Massą ("Ferrari") ir išplėšė pergalę. Trečias finišo vėliavą pirmąkart šį sezoną kirto "Red Bull" ekipos lenktynininkas australas Markas Webberis.