LENGVOJI ATLETIKA

2007 10 10 0:00

FECHTAVIMAS.

Savaitgalį Lenkijoje vykusiame pasaulio jaunimo fechtavimo taurės etape trečią vietą merginų varžybose užėmė Agnė Ažukaitė. Kvalifikacinėje A grupėje laimėjusi visas penkias kovas lietuvė iš karto pateko tarp 32-jų stipriausiųjų. Vėliau turnyro šešioliktfinalyje A.Ažukaitė 15:4 nugalėjo lenkę Anną Pietrzak, aštuntfinalyje - 15:11 vengrę Ediną Antal, ketvirtfinalyje - 15:12 lenkę Martyną Szymanską ir tik pusfinalyje 12:15 nusileido antrą vietą užėmusiai lenkei Ewai Nelip.

FUTBOLAS.

Paskutinėse Rusijos aukščiausiosios futbolo lygos XXVI turo rungtynėse Igno Deduros Maskvos "Spartak" klubas svečiuose 2:1 (1:0) įveikė Nalčiko "Spartak" ekipą ir, surinkęs 49 taškus, tapo šešiolikos komandų turnyro lyderiu. Lietuvis žaidė visą susitikimą.

* 36-ąjį tašką Švedijos futbolo čempionato XXIV turo rungtynėse iškovojo šeštą vietą keturiolikos komandų turnyre užimantis Tomo Žvirgždausko "Halmstads BK" klubas, pirmadienį svečiuose susitikimą su penktoje pozicijoje esančia Boraso "Elfsborg" (37 tšk.) ekipa baigęs lygiosiomis - 1:1 (1:0). Lietuvos rinktinės gynėjas žaidė visą mačą.

ŠACHMATAI.

Likus vienam ratui iki Europos taurės komandinio šachmatų turnyro Turkijoje pabaigos Vilniaus šachmatų-bridžo klubas (ŠBK) NSEL30 su šešiais taškais iš dvylikos galimų yra 32-as, o Plungės šachmatų klubas (ŠK) "Bokštas" (4 tšk.) tarp 56 ekipų užima 45-ąją poziciją. Šeštajame rate pirmadienį Lietuvos čempionai ŠBK NSEL30 šachmatininkai 1:5 pralaimėjo Zagrebo (Kroatija) šachmatų klubui.

Lietuvos vicečempionas Plungės ŠK "Bokštas" pirmadienį 2:4 turėjo pripažinti Lježo C.R.E. (Belgija) šachmatininkų pranašumą.

Po šeštojo rato vienvaldžiais turnyro lyderiais (11 tšk.) tapo Meridos "Linex Magic" (Ispanija) šachmatininkai.

LEDO RITULYS.

Pirmąjį rezultatyvų perdavimą trečiose 2007-2008 metų sezono Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) reguliariojo sezono rungtynėse atliko Dainius Zubrus,

tačiau lietuvio Nju Džersio "Devils" klubas pirmadienį išvykoje 2:4 (0:2, 1:0, 1:2) pralaimėjo Otavos "Senators" ledo ritulininkams.

Po ketvirtos pergalės iš eilės "Senators" (8 tšk.) klubas tapo ne tik Rytų konferencijos Šiaurės Rytų pogrupio, tačiau ir absoliučiu NHL pirmenybių lyderiu.

RANKINIS.

Europos rankinio federacijos (EHF) būstinėje Vienoje (Austrija) antradienį ištraukti EHF taurės moterų turnyro šešioliktfinalio burtai suskirstė 32 klubus į poras.

Dėl vietos aštuntfinalyje Lietuvos čempionė Vilniaus "VPU Šviesa-Eglė" kovos su Ankaros "Milli Piyango SK" (Turkija) komanda. EHF taurės šešioliktfinalio mačai vyks lapkričio 3 arba 4 ir 10 arba 11 dienomis. Savaitgalį per antrąjį turnyro etapą (1/32 finalo) vilnietės 31:24 ir 22:26 nugalėjo Sasario "Edilcinque" (Italija) rankininkes.

LENGVOJI ATLETIKA.

Švedijos sostinėje vykusias tarptautines sportinio ėjimo varžybas, o kartu ir Lietuvos 50 km sportinio ėjimo čempionatą laimėjęs Tadas Šuškevičius (3.57:48 sek.) ne tik pagerino asmeninį rekordą, bet ir įvykdė olimpinį A normatyvą. Jis tapo aštuntu Lietuvos lengvaatlečiu, pelniusiu kelialapį į 2008 metų Pekino (Kinija) vasaros olimpines žaidynes. Jau anksčiau A normatyvus yra įvykdę disko metikas Virgilijus Alekna, ėjikai Donatas Škarnulis ir Sonata Milušauskaitė, bėgikė Živilė Balčiūnaitė, septynkovininkės Austra Skujytė ir Viktorija Žemaitytė bei ietininkė Indrė Jakubaitytė.

REGBIS.

Baltijos regbio taurės šešių komandų pirmojo diviziono turnyro nugalėtoju tapo Maskvos "Slava-Zenit" (Rusija) klubas. Šiaulių "Saldą" iš ketvirtosios pozicijos išstūmė Rygos

"STATS Miesnieki" (Latvija) ekipa, 24:16 įveikusi autsaiderę Rygos "Ovals" komandą. Trečiąją vietą užėmė Šiaulių "Vairo-Jupojos" klubas.

IMTYNĖS.

Baltarusijoje vykusį XII tarptautinį jaunių ir jaunimo graikų-romėnų imtynių turnyrą svorio kategorijoje iki 84 kg laimėjo Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) sportininkas Tomas Cibulskis. Trenerio Olego Antoščenkovo auklėtinis jaunimo amžiaus grupėje nugalėjo varžybų šeimininką Stanislavą Koncevojų, sutriuškino Vitebsko imtynių mokyklos atstovą Eugenijų Curaną, o finale privertė pasiduoti Maksimą Čižionoką iš Gomelio. Dar du lietuviai tapo šio tarptautinio turnyro prizininkais - Andrius Putna (66 kg) ir sunkiasvoris Marijus Grygelis (120 kg) iškovojo bronzos medalius.

Jaunių amžiaus grupėje trečiąją vietą užėmė Ramūnas Dagys (50 kg).