LENGVOJI ATLETIKA

2008 05 13 0:00

TENISAS.

Armėnijos sostinėje pasibaigusio 2008 metų Deviso taurės turnyro - neoficialaus komandinio pasaulio vyrų teniso čempionato - Europos ir Afrikos zonos III grupės varžybose Lietuvos rinktinė užėmė antrą vietą bei iškovojo kelialapį į aukštesniąją II grupę. Paskutinį, nieko nelėmusį finalinio etapo mačą sekmadienį lietuviai 0:3 pralaimėjo visas pergales iškovojusiai Moldovos komandai. Europos ir Afrikos zonos II grupėje Lietuvos tenisininkai žais ketvirtą kartą. Ankstesni bandymai išsaugoti vietą II grupėje 1995, 1997 ir 2000 metais buvo nesėkmingi.

* Vokietijos sostinėje pasibaigusį WTA serijos "Qatar Telecom German Open" moterų teniso turnyrą laimėjo 22 metų rusė Dinara Safina (13). Ji finale 3:6, 6:2, 6:2 įveikė tėvynainę Jeleną Dementjevą (7) ir laimėjo šeštąjį karjeroje WTA serijos turnyrą. Be pagrindinio prizo, D.Safinai atiteko ir 196,9 tūkst. JAV dolerių čekis.

LENGVOJI ATLETIKA.

Ispanijoje vykusiose tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose (XVI Meeting Internacional de Tenerife "Ciudad de La Laguna") 100 m bėgimą laimėjo Audra Dagelytė - 11,47 sek. Antra buvo Edita Lingytė - 11,67 sek.

DVIRAČIŲ SPORTAS.

91-ą kartą vykstančių prestižinių "Giro d'Italia" daugiadienių dviratininkų lenktynių antrąjį etapą laimėjo italas Riccardo Ricco, jis 207 km įveikė per 5.48:35. Lenktynių lyderiu po antrojo etapo tapo italas Franco Pellizotti.

DZIUDO.

Pasaulio jaunimo dziudo taurės turnyro Kijeve (Ukraina) finale Žilvinas Linartas (per 100 kg) 0:3 nusileido ukrainiečiui A.Sizovui ir pelnė sidabro medalį.

FUTBOLAS.

Aštuntą įvartį Italijos antrajame futbolo divizione pelnė Tomas Danilevičius, o keturioliktąją vietą 22 ekipų turnyre užimantis lietuvio "Grosseto" (46 tšk.) klubas XXXIX turo rungtynėse namie 3:0 (3:0) nugalėjo ketvirtoje pozicijoje esančią "Bologna" (75 tšk.) vienuolikę. Iki 77-os minutės žaidęs T.Danilevičius pasižymėjo 36-ą minutę, padidindamas šeimininkų persvarą iki 2:0.

Penktąją vietą čempionate užimanti Mariaus Stankevičiaus "Brescia" (70 tšk.) komanda savo aikštėje 0:4 (0:1) pralaimėjo aštuntoje pozicijoje esančiai "Ascoli" (56 tšk.) ekipai. Gynėjas iš Lietuvos žaidė visas 90 minučių. Čempionate pirmauja Veronos "Chievo" - 80 taškų.

RALIS.

Prancūzijoje įvykusio Europos automobilių ralio kroso čempionato antrojo etapo lenktynėse (iš viso - 11 etapų) pernykštis šių pirmenybių bronzos medalio laimėtojas antrajame divizione besivaržantis Plungės ASK "Ketore tekene" atstovas aštuoniolikmetis Martynas Padgurskis su "Renault Clio RS" užėmė ketvirtąją vietą ir pelnė 13 įskaitinių taškų. Antrą pergalę iš eilės šventė 2007 metų čempionas čekas Tomašas Kotekas su "Honda Civic Type-R". Po dviejų etapų jis ir užima lyderio poziciją antrajame divizione (40 tšk.). Antras su 32 taškais - čekas Romanas Častoralas, trečias - M.Padgurskis (25 tšk.). Trečiojo etapo lenktynės gegužės 31-birželio 1 dienomis vyks Nyirado trasoje Vengrijoje.