LENGVOJI ATLETIKA

2008 09 30 0:00

STALO TENISAS.

Ventspilyje pasibaigusio Baltijos šalių stalo teniso čempionato nugalėtojomis tapo Lietuvos moterų (Lina Misikonytė, Ieva Venslavičiūtė, Žaneta Brasaitė) ir vyrų (Paulius Kaselis, Arnoldas Domeika, Alfredas Udra) rinktinės, kurias treniruoja Raimondas Jackevičius. Asmeninėse moterų varžybose čempionės titulą iškovojo talentinga panevėžietė Ieva Venslavičiūtė, ji finale nugalėjo Liną Misikonytę.

FORMULĖ-1.

Pasaulio čempionato penkioliktąjį etapą - pirmą kartą naktį surengtas Singapūro "Grand Prix" lenktynes kiek netikėtai laimėjo dukart planetos čempionas ispanas Fernando Alonso iš "Renault". Tai buvo pirmoji ispano pergalė šiemet bei 20-oji per visą jo karjerą. Nepilnas 3 sek. nugalėtojui finiše pralaimėjo ir antrąją vietą užėmė vokietis Nico Rosbergas ("Williams"), o trečiąja pozicija tenkinosi sezono lyderis bendrojoje įskaitoje britas Lewisas Hamiltonas ("McLaren"). Lenktynių pradžioje pirmavęs, tačiau pirmojo sustojimo boksuose metu su neištraukta kuro žarna išvažiavęs bei vėliau už tai nubaustas brazilas Felipe Massa ("Ferrari") užėmė tik 13-ąją vietą. Kitam "Ferrari" lenktynininkui suomiui Kimiui Raikkonenui baigėsi dar blogiau - nesuvaldęs bolido jis trenkėsi į apsauginę sienelę ir pasitraukė iš kovos. Likus trims etapams pirmauja L.Hamiltonas (84 tšk.), antras po 15 etapų - F.Massa (77), trečias - lenkas Robertas Kubica (64), ketvirtas - K.Raikkonenas (56). Šešioliktas "Formulės-1" etapas vyks spalio 12 dieną Japonijoje.

ŠACHMATAI.

Juodkalnijoje pasibaigusiame Europos jaunių šachmatų čempionate bronzos medalį aštuoniolikmečių vaikinų žaibo turnyre iškovojo Lietuvos atstovas Matas Marmontas. Jis surinko 6 taškus iš 9 galimų ir kovoje dėl bronzos pagal papildomus rodiklius aplenkė tris bendraamžius. Europos čempionu tapo baltarusis Kirilas Stupakas surinkęs 8 taškus ir pustaškiu aplenkęs ukrainietį Vitalijų Sivuką. MARATONAS. 35-ą kartą surengtame Berlyno maratone dešimta tarp moterų finišavo Živilė Balčiūnaitė, 42 km ir 195 m ji nubėgo per 2.36:40. Maratono nugalėtoja tarp moterų tapo Vokietijos atstovė Irina Mikitenko - 2.19:19, tai - ketvirtas rezultatas per visą istoriją. Maratono finišą pasiekė net 7429 bėgikės.

BURIAVIMAS.

Savaitgalį Kauno mariose įvyko paskutinysis, devintasis Švyturio RS-280 buriavimo čempionato įskaitinis etapas, kur profesionalių buriuotojų komandų varžėsi trijuose plaukimuose. Nepralenkiama buvo kapitono Raimondo Šiugždinio vedama jachta "Arabela", kuri laimėjo paskutinį etapą ir bendrojoje įskaitoje su 52 baudos taškais tapo nugalėtoja.

TENISAS.

Tailande pasibaigusiame ATP serijos "Thailand Open" teniso turnyre triumfavo prancūzas Jo-Wilfiredas Tsonga (2), jis finale per pusantros valandos 7:6 (7:4), 6:4 įveikė varžybų favoritą serbą Novaką Džokovičių (1). Nugalėtojui atiteko 94 tūkst. JAV dolerių, serbas tenkinosi 51 tūkst. dolerių suma.

* Pekine (Kinija) pasibaigusiame tarptautiniame teniso turnyre "China Open" moterų vienetų varžybas laimėjo serbė Jelena Jankovič (1), ji finale 6:3, 6:2 laimėjo prieš rusę Svetlaną Kuznecovą (4). Nugalėtojai atiteko 95 500 dolerių čekis, jos varžovei - perpus mažiau. Pagrindinį vyrų vienetų varžybų prizą ir 85 tūkst. dolerių čekį pelnė amerikietis Andy Roddickas (1), kuris finale 6:4, 6:7 (6:8), 6:3 įveikė Izraelio atstovą Dudį Selą. Pastarajam atiteko 46 400 dolerių.