LENGVOJI ATLETIKA

2009 02 03 0:00

BIATLONAS. Planetos jaunių bei jaunimo biatlono pirmenybėse Kanadoje sekmadienį ketvirtąją vietą jaunių 10 km persekiojimo lenktynėse užėmė Tomas Kaukėnas. Triskart suklydęs šaudykloje, Lietuvos biatlonininkas distanciją įveikė per 29:46,2. Pasaulio čempiono titulas atiteko norvegui Erlendui Bjoentegaardui (29:03,9).

BĖGIMAS. Rusijos sostinėje Maskvoje surengtame uždarųjų patalpų lengvosios atletikos tarptautiniame turnyre "Russkaja zima" 1000 m distanciją Eglė Balčiūnaitė baigė keturiolikta (2:52,08). Nugalėtoja tapo rusė Ana Alminova (2:34,30).

TENISAS. Šiaulių teniso mokykloje vykusiose Lietuvos suaugusiųjų žiemos teniso pirmenybėse triumfavo Dovydas Šakinis. Vienetų varžybų finale jis 6:4, 6:4 nugalėjo Simą Malakauską. Dvejetų varžybų lemiamą kovą D.Šakinis poroje su T.Kirstuku 6:3, 7:6 (7:4) laimėjo prieš S.Malakauską ir A.Ziliną. Moterų čempione tapo Greta Jokšytė, finale 6:3, 6:2 įveikusi Robertą Liutikaitę, o moterų dvejetų turnyrą laimėjo G.Jokšytė su Neda Vyšniauskaite, jos lemiamoje kovoje šventė pergalę prieš Justiną Petraitytę ir Modestą Pilibytę - 7:5, 6:2.

KALNŲ SLIDINĖJIMAS. Pasaulio kalnų slidinėjimo taurės varžybų slalomo rungtyje Vokietijoje sekmadienį triumfavo italas Manfredas Moelggas, jis dviem nusileidimais trasą įveikė per 1:46,77. Pasaulio kalnų slidinėjimo taurės varžybų slalomo rungties lyderiai: 1. Jeanas Baptiste Grange (Prancūzija, 479 tšk.), 2. Ivica Kosteličius (Kroatija, 408), 3. Reinfriedas Herbstas (Austrija, 376), 4. Manfredas Prangeris (Austrija, 349), 5. Manfredas Moelggas (Italija,320). Lyderių rikiuotė bendrojoje įskaitoje: 1. I.Kosteličius (742 tšk.), 2. J.B.Grange (706), 3. Benjaminas Raichas (Austrija, 680).

RANKINIS. Kroatijoje pasibaigusį XXI pasaulio vyrų rankinio čempionatą laimėjo Pekino vasaros olimpinių žaidynių nugalėtoja Prancūzijos rinktinė. Ji finale 24:19 (11:12) nugalėjo šeimininkę Kroatijos komandą. Bronza atiteko Lenkijos rankininkams, kurie mažajame finale 31:23 (14:11) įveikė Europos čempionę Danijos rinktinę.

ŠACHMATAI. Antrą nesėkmę tradicinio Gibraltaro šachmatų festivalio didmeistrių turnyre patyrė šiaulietė Viktorija Čmilytė (ELO koeficientas 2497). Ji po šešių ratų su 3,5 taško iš 31 vietos smuktelėjo į 51-ąją. Užvakar lietuvė šeštojo rato partiją juodosiomis figūromis 0:1 pralaimėjo į penktąją poziciją su puspenkto taško pakilusiam Indijos šachmatininkui Pentalui Harikrishnai (2673). 200 dalyvių turnyre su 5,5 taško iš 6 galimų pirmauja Slovėnijos šachmatininkas Aleksandras Beliavskis (2646).

BADMINTONAS. Tauragėje vykusių Lietuvos asmeninių badmintono pirmenybių aukso medalį vyrų vienetų (22 dalyviai) varžybose iškovojo Kęstutis Navickas, finale 21:12, 21:15 įveikęs Klaudijų Kašinską. Bronza atiteko Ramūnui Stapušaičiui. Moterų (14 dalyvių) nugalėtoja tapo Akvilė Stapušaitytė, lemiamoje dvikovoje 21:10, 24:22 nugalėjusi Kristiną Dovydaitytę. Bronzą pelnė Oksana Jaciuk. Vyrų dvejetų čempionai - K.Kašinskas ir K.Navickas, moterų dvejetų - A.Stapušaitytė ir Ligita Žukauskaitė, mišrių porų - K.Navickas ir A.Stapušaitytė.