LENGVOJI ATLETIKA

2009 02 20 0:00

TENISAS. Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančiame WTA serijos teniso turnyre, kurio prizų fondas 2 mln. JAV dolerių, estė Kaia Kanepi (16) aštuntfinalyje įveikė serbę Jeleną Jankovič (3) - 6:2, 7:5, o varžybų favoritė amerikietė Serena Williams 6:4, 6:2 nugalėjo kinę Jie Zheng (13).

REKORDAS. Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose Stokholme (Švedija) 25-erių Etiopijos bėgikė Meseret Defar 3,05 sekundės pagerino pasaulio 5000 m bėgimo uždarosiose patalpose rekordą - 14:24,37. Ankstesnis rekordas nuo 2007-ųjų sausio 26 dienos priklausė kitai etiopei Tirunesh Dibaba - 14:27,42.

DVIRAČIŲ SPORTAS. Portugalijoje prasidėjusių tradicinių 35-ųjų "Volta ao Algarve" dviratininkų lenktynių pirmąjį etapą abu lietuviai - "Astana" komandos narys Tomas Vaitkus ir "Cervelo Test Team" ekipai atstovaujantis Ignatas Konovalovas - baigė su pagrindine grupe ir užėmė atitinkamai 41 bei 158 vietas. Lenktynių lyderiu tapo vokietis Heinrichas Haussleris, jis 173,6 km įveikė per 4.31:43.

NETEKTIS. Treniruočių stovykloje Portugalijoje užvakar netikėtai mirė Sidnėjaus olimpiados kūjo sviedimo čempionė lenkė Kamila Skolimowska. Per treniruotę blogai pasijutusi metikė vežama į ligoninę prarado sąmonę. Ligoninėje gydytojams nepavyko atgaivinti sportininkės - maždaug po valandos ji mirė. Manoma, kad talentingą 26-erių atletę ištiko širdies smūgis.

BIATLONAS. Pietų Korėjoje vykstančiose pasaulio biatlono pirmenybėse ketvirtadienį mišrios estafetės (2x6 km ir 2x7,5 km) varžybas laimėjo ir aukso medalius iškovojo Prancūzijos rinktinė (1.10:30,0). 6,2 sekundės pasaulio čempionams finiše pralaimėjo ir sidabrą iškovojo Švedijos sportininkai. Trečioje pozicijoje likusius vokiečius nuo prancūzų skyrė 9,0 sekundės.

NHL. Trisdešimt aštuntą pergalę 58-ose Šiaurės Amerikos nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo antrąją vietą Vakarų konferencijoje užimantis Stenlio taurės savininkas Detroito "Red Wings" (84 tšk.) klubas. Jis užvakar namie 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) sutriuškino 31-ą nesėkmę per 58 mačus patyrusius bei dvyliktoje pozicijoje Vakaruose esančius Nešvilio "Predators" (57 tšk.) ledo ritulininkus.

FESTIVALIS. Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Lenkijoje slidininkų varžybose aukščiausiai iš lietuvių pakilusi Dangyra Šlaitaitė užėmė 36 vietą. Ji 7,5 km distancijoje klasikiniu stiliumi net 3:48,2 pralaimėjo nugalėtojai iš Norvegijos Anne-Tine Bendixen Markset (28:15,5). Donata Dindaitė (-4:49,5) liko 44 tarp 60 finišavusių slidininkių. Vaikinų 10 km nuotolyje klasikiniu stiliumi Vytautas Strolia nuo čempiono suomio Perttu Huvarineno (26:50,2) atsiliko 3:50,3 ir užėmė 49 vietą. Ruslanas Nikitinas liko 60 tarp 79 nuotolį įveikusių atletų. Trečiadienį pasibaigusiose dailiojo čiuožimo merginų varžybose Lietuvos atstovė Viktorijas Šalunova bendrojoje įskaitoje aplenkė Serbijos sportininkę ir užėmė 28 vietą. Čempione tapo austrė Mariam Ziegler.