LENGVOJI ATLETIKA

2009 03 10 0:00

REKORDAI. Po kairiojo raumens sausgyslės traumos atsigavęs Ramūnas Vyšniauskas Lietuvos sunkiosios atletikos čempionate Panevėžyje pasiekė tris rekordus. 32 metų sunkiaatletis išstūmė 232 kg štangą (ankstesnis rekordas buvo 227 kg), išrovė 192 kg (buvo 190) ir dvikovėje surinko rekordinę sumą - 424 kilogramus. Pasirodymas Panevėžyje R.Vyšniauskui buvo generalinė repeticija prieš Europos čempionatą, kuris vyks balandžio 4-12 dienomis Rumunijos sostinėje Bukarešte.

NORMATYVAS. Sekmadienį Šveicarijoje vykusiose "European Athletics" sportinio ėjimo varžybose trečiąją vietą tarp 34 sportininkių 20 km distancijoje užėmė Lietuvos čempionė Brigita Virbalytė. Ji distanciją nužingsniavo per 1 valandą 32 minutes 8 sekundes (1.32:08) ir, beveik pustrečios minutės (2:28) pagerinusi asmeninį rekordą, įvykdė šių metų pasaulio lengvosios atletikos čempionato Berlyne A lygio normatyvą. Nugalėtoja tapo britė Johanna Jackson (1.31:16). Devinta finišavo Neringa Aidietytė (1.34:53).

STIPRUOLIAI. Lietuvos stipruolis 36 metų Vidas Blekaitis, Kolambo mieste (JAV) debiutavęs prestižiniame "Arnold's Strongman" turnyre, tarp dešimties atletų užėmė ketvirtąją vietą. Susumavus šešių rungčių rezultatus, nugalėtoju tapo amerikietis Derekas Poundstone'as. Šešis kartus iš eilės šias varžybas laimėjęs lietuvis Žydrūnas Savickas šiemet turnyre nedalyvavo, tačiau ten jis buvo - tarp žiūrovų.

PLAUKIMAS. Italijos plaukimo pirmenybėse sekmadienį Federica Pellegrini pagerino jai pačiai priklausantį pasaulio rekordą 200 m rungtyje laisvuoju stiliumi. Ji distanciją įveikė per 1 minutę 54,47 sekundės. Ankstesnis dvidešimtmetei italei priklausęs šios rungties planetos rekordas - 1:54,82 - buvo užfiksuotas 2008 metų Pekino (Kinija) olimpinėse žaidynėse rugpjūčio 13 dieną.

SLIDĖS. Suomijoje vykusiame planetos taurės slidinėjimo varžybų etape moterų 10 km distancijoje laisvuoju stiliumi 50 vietą tarp 60 finišavusiųjų užėmė Irina Terentjeva. Lietuvos slidininkė trasoje sugaišo 27 minutes 21,7 sekundės ir 2 minutėmis 43,1 sekundės atsiliko nuo nugalėtojos lenkės Justynos Kowalczyk. Vyrų 15 km distancijoje laisvuoju stiliumi Lietuvos slidininkas Aleksejus Novoselskis aplenkė septynis varžovus ir tenkinosi 85 pozicija (37 min. 25,2 sek.). Nugalėtoju tapo rusas Aleksandras Legkovas (33 min. 05,9 sek.).