LENGVOJI ATLETIKA

2009 03 17 0:00

SLIDĖS. Pasaulio slidinėjimo taurės varžybų etape Norvegijoje moterų 30 km distanciją klasikiniu stiliumi laimėjo ir lyderės poziciją bendrojoje įskaitoje išsaugojo slovėne Petra Majdič (1.25:22,2). 11,7 sek. nugalėtojai pralaimėjo lenkė Justyna Kowalczyk, trečia buvo 12,0 sek. nuo lyderės atsilikusi japonė Masako Ishida. Vyrų 50 km distancijoje klasikiniu stiliumi triumfavo suomis Samis Jauhojaervis (2.02:39,0), aplenkęs vokietį Tobiasą Angererį (atsiliko 21,8 sek.) ir kanadietį Alexą Harvey'ų (33,2). Bendrojoje sezono įskaitoje (po 28 rungčių iš 32) pirmauja norvegas Petteris Northugas (1042 tšk.).

TENISAS. Ričardas Berankis (ATP reitinge 468 vieta) nepateko į pagrindinį ATP "Challenger" serijos vyrų teniso turnyrą Tailande (prizų fondas 50 JAV dolerių). Lemiamą kvalifikacinių varžybų dvikovą aštuoniolikmetis lietuvis 7:5, 3:6, 4:6 pralaimėjo Noamui Okunui (393) iš Izraelio.

DVIRAČIAI. Ignatas Konovalovas laimėjo klasikines "Giro del Mendrisiotto" dviračių lenktynes Šveicarijoje. Jaunimo (iki 23 metų) elito grupės lenktynėse "Cervelo Test Team" komandai atstovaujantis lietuvis I.Konovalovas 151,2 km numynė per 3.29:51 ir 6 sekundes. Vienadienes lenktynes baigė 94 atletai iš 164 startavusių.

ĖJIMAS. Meksikoje vykusių IAAF "Race Walking Challenge" serijos sportinio ėjimo varžybų etape Sonata Milušauskaitė finišavo keturiolikta. 20 km jis nužingsniavo per 1.44:31 ir 10:57 atsiliko nuo nugalėtojos - Pekino olimpiados vicečempionės norvegės Kjersti Platzer.

TRIŠUOLIS. Kubos sostinėje vykusiame lengvosios atletikos turnyre geriausią planetos sezono rezultatą vyrų trišuolio sektoriuje pasiekė kubietis Alexis Copello - 17,62 metro. Nugalėtojas neslepia ketinimų šiemet vasarą Berlyne vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate iškovoti medalį.

PLAUKIMAS. Kanadietė Annamay Pierse pasiekė pasaulio moterų rekordą plaukdama 200 m krūtine. Šalies pavasario pirmenybėse distanciją įveikusi per 2:17,50, šios rungties Pekino žaidynių finalo dalyvė pagerino iki šiol planetos rekordininke tituluotos australės Leisel Jones rezultatą (2:17,75), Melburne užfiksuotą 2003 metų lapkritį.