LENGVOJI ATLETIKA

2009 04 22 0:00

NEBAIGĖ. Vos 40 dviratininkų iš 139 startavusių baigė dvyliktą kartą Italijoje surengtų klasikinių dviratininkų lenktynių "GP Nobili Rubinetterie" 108,3 km distanciją. Tarp 99 pasitraukusiųjų buvo abu lietuviai - "Ceramica Flaminia-Bossini Docce" ekipos narys Dainius Kairelis ir "Atlas-Romer's Hausbaeckerei" dviratininkas Marius Bernatonis. Lenktynes laimėjo slovėnas Grega Bole - 4.31:00.

MARATONAS. Tradicinio 113-ojo Bostono (JAV) maratono nugalėtojais pirmadienį antrus metus iš eilės tapo Afrikos atstovai. Absoliučioje įskaitoje nugalėjo 28-erių Etiopijos stajeris Deriba Merga - 2.08:42, antras buvo Kenijos sportininkas Danielis Rono - 2.09:32, trečias - amerikietis Ryanas Hallas - 2.09:40. Pastarųjų trejų metų (2006-2008) Bostono maratono nugalėtojas Kenijos stajeris Robertas Kipkoechas Cheruiyotas šį sykį 42,195 distanciją įveikė penktas - 2.10:06.

Moterų grupėje greičiausiai bėgo Salina Kosgei iš Kenijos - 2.32:16. Ji didžiulėmis pastangomis vos sekunde aplenkė 2006-ųjų Bostono maratono nugalėtoją etiopę Dirę Tunę - 2.32:17, trečia finišavo amerikietė Kara Goucher - 2.32:25.

ULTRAMARATONAS. Nidoje įvyko tradicinis, jau trečiasis, 101 km ultrabėgimas Nida-Klaipėda-Būtingė. Vienais metais jo dalyviai bėga nuo Nidos švyturio su tarpiniu finišu Smiltynėje, paskui persikelia keltu, nuvyksta prie Klaipėdos vasaros estrados ir iš ten toliau bėga iki Būtingės bažnyčios. Kitais metais maršrutas prasideda iš kitos pusės - iš Būtingės į Nidą. Šiemet 6 val. ryto startavusiame bėgime dalyvavo aštuoniolika stajerių, tarp jų ir viena moteris - praeityje garsi ėjikė Sada Bukšnienė. Nugalėtoju tapo 22-ejų telšiškis, teologijos mokslus studijuojantis Ruslanas Seitkalijevas - 7.27:16.

Antras finišavo vilnietis Aidas Ardzijauskas - 7.30:53, trečias - 2008 metų ultramaratono nugalėtojas Vidas Totilas - 7.58:10.

IŠĖJO. Eidamas 99-uosius metus sekmadienio vakarą savo namuose Šiauliuose staiga mirė Šiaulių bokso patriarchas bei legendinis šalies bokso treneris Vaclovas Peleckis. Nuo 1997 metų Šiauliuose kasmet rengiamas tarptautinis V.Peleckio taurės bokso turnyras. Velionis bus pašarvotas Šiaulių gedulo namų pagrindinėje salėje, atsisveikinti galima šiandien nuo 18.00 val., išlydimas rytoj 14.00 valandą. Šviesaus atminimo V.Peleckis bus palaidotas Šiaulių Ginkūnų kapinėse.

ŠOKIAI. Danijoje surengtame Lotynų Amerikos sportinių šokių Europos profesionalų čempionate (dalyvavo 35 poros iš 23 valstybių) Vilniaus klubo "Dileksa" šokėjai Justinas Duknauskas ir Jekaterina Lapajeva pateko į finalą, o ten užėmė šeštąją vietą. J.Duknauskas poroje su J.Lapajeva, kuri yra daugkartinė Bulgarijos čempionė bei šalies nacionalinės rinktinės narė, treniruojasi vienus metus.