LENGVOJI ATLETIKA

2009 06 19 0:00

TENISAS. Ispanijoje surengtame ITF serijos "Open Puerto de la Cruz" teniso turnyre septyniolikametis Laurynas Grigelis (ATP klasifikacijoje - 1252 vieta) aštuntfinalyje 6:3, 6:3 nugalėjo 21-erių ispaną Ignacio Collą-Riudavetsą (440). Ketvirtfinalyje L.Grigelio varžovas - 23 metų italas Andrea Falgheris (909), kuris 7:6 (7:5), 3:6, 7:6 (9:7) nugalėjo 20 metų ispaną Agustino Boje-Ordonezą (617). Turnyro prizų fondas - 15 tūkst. JAV dolerių.

VILTYS. Trečiuoju pralaimėjimu iš eilės atvirojo Kinijos jaunių stalo teniso čempionato merginų turnyrą baigė Tarptautinės stalo teniso federacijos Pasaulio vilčių pagrindinė komanda, kurios sudėtyje žaidė dvylikametė vilnietė Eglė Orlovaitė. Vakar ši komanda paguodos grupės pusfinalio mačą kovoje dėl septintosios vietos 1:3 pralaimėjo Pietų Korėjos antrajai rinktinei. E.Orlovaitė 0:3 (10:12, 8:11, 2:11) nusileido korėjietei Young Sun Park. Vienintelį tašką Pasaulio vilčių ekipai pelnė tailandietė Tamolwan Khetkhuen, kuri 3:0 (11:7, 11:8, 11:7) nugalėjo Yi Seul Kim. Anksčiau trijų ekipų A grupės varžybas Pasaulio vilčių komanda, žaisdama dėl antrosios vietos grupėje, 2:3 pralaimėjo JAV ir Egipto jungtinei rinktinei. E.Orlovaitė šiame mače pelnė tašką, ji 3:0 (11:2, 17:5, 11:3) įveikė egiptietę Reem Morad. Pirmąjį mačą planetos vilčių komanda 0:3 pralaimėjo pagrindinei Kinijos jaunių rinktinei, kuri po pergalės prieš Egipto ir JAV rinktinę (3:0) tapo A grupės nugalėtoja.

ŽAIBAS. Šeštą kartą Palangoje surengto šachmatų festivalio "Baltijos taurė 2009" žaibo turnyrą laimėjo rygietis Vadimas Daškevicas (ELO koeficientas 2341), jis surinko 8,5 taško iš 9 galimų. Antrąją vietą 35-ių dalyvių turnyre užėmė 8 taškus surinkusi Viktorija Čmilytė (2498). Trečias su 6,5 tšk. buvo Sigitas Kalvaitis (2237) iš Plungės.

BĖGIMAS. Čekijoje vykusiame Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) "Grand Prix" serijos varžybų turnyre "Zlata tretra" ("Auksinis startukas") moterų 800 m bėgimo rungtyje šešta finišavo bei keturis įskaitinius sezono taškus pelnė vilnietė Irina Krakoviak - 2:00,71. Tai - naujas jos asmeninis rekordas. Nugalėtoja tapo britė Marilyn Okoro (2:00,21). Šį sezoną "Grand Prix" turnyrų įskaitoje I.Krakoviak jau surinko 6 taškus ir tarp 55 dalyvių 20-ąją poziciją dalijasi su etiope Meskerem Assefa, Trinidado ir Tobago bėgike Melissa de Leon, australe Madeleine Pape bei amerikiete Katie Waits.

DVIRAČIAI. Olandijoje prasidėjusių daugiadienių dviratininkų lenktynių "Ster Elektrotoer" pirmajame etape penktas finišavo "Cervelo Test Team" ekipos narys Ignatas Konovalovas. Jis 6,9 km atskiro starto lenktynių finiše 11 sekundžių pralaimėjo pirmojo etapo nugalėtojui lyderiu tapusiam olandui Nikiui Terpstrai (8:00).