LENGVOJI ATLETIKA

2009 07 21 0:00

RIKIUOTĖ. Kaune pasibaigusiame Europos lengvosios atletikos jaunimo (iki 23 metų) čempionate vieną aukso ir vieną bronzos apdovanojimą pelniusi Lietuvos rinktinė tarp 27 medalius iškovojusių komandų užėmė keturioliktą vietą. Čia visus aplenkė Rusijos lengvaatlečiai, laimėję net 25 medalius - 12 aukso, 8 sidabro ir 5 bronzos.

24. Švedija 0 0 1 1

FORMULĖ 2. Anglijoje vykusiame "Formulės 2" autolenktynių čempionato aštuntajame etape aštuoniolikmetis Kazimieras Vasiliauskas finišavo dvyliktas ir nepelnė įskaitinių taškų. Čempionato bendrojoje įskaitoje lyderiu išlieka ispanas Andy Soucekas (46 tšk.), K. Vasiliauskas su 13 taškų išsaugojo devintą poziciją.

METIKAI. Ispanijoje vykusiose tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose antrąją vietą vyrų ieties metimo rungtyje užėmė kaunietis Tomas Intas. Jis jau pirmuoju bandymu pasiekė geriausią sezono rezultatą Lietuvoje - 74,80 m (74,80 m; 68,59 m; 73,62 m; 74,80; x; 72,70 m; x). Nugalėjo vokietis Peteris Esenweinas - 76,48 m, trečias - ispanas Rafaelis Baraza Lopezas - 72,53 m.

Trečiąją vietą tarp 10 rutulio stūmikių užėmė kaunietė Austra Skujytė - 17,61 m (16,78 m; 17,39 m; 17,16 m; 17,13 m; 17,61 m; 17,29 m). Lietuvę aplenkė amerikietė Michelle Carter - 18,44 m ir čilietė Natalija Duco (17,70).

AUKŠTIS. Belgijoje vykusiose tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose "Nacht van de Atletiek" šeštąją vietą moterų šuolių į aukštį sektoriuje užėmė vilnietė Karina Vnukova - 1,83 m. Nugalėtoja tapo airė Deirdre Ryan - 1,91 m, antra buvo kanadietė Nicole Forrester - 1,87 m, trečia - belgė Hanne Van Hessche - 1,87.

PAKILO. 23-ejų Lietuvos tenisininkė Lina Stančiūtė Moterų teniso asociacijos (WTA) reitingų lentelėje iš 213 vietos pakilo į 206-ąją (263 tšk.). Reitingo lydere išliko rusė Dinara Safina (10521 tšk.). Antra - amerikietė Serena Williams (8509), trečia - jos sesuo Venus Williams (6617).

Pasaulio teniso profesionalų (ATP) reitinge Gvidas Sabeckis per savaitę iš 554 vietos pakilo į 545-ąją (72 tšk.). Ričardas Berankis (70 tšk.) irgi šoktelėjo - iš 560 pozicijos į 552-ąją. Lyderio pozicijoje išlieka šveicaras Roger Federeris (11 220 tšk.), per visą vyrų teniso istoriją laimėjęs daugiausia "Grand Slam" serijos turnyrų - net 15. Antras - ispanas Rafaelis Nadalis (10 735 tšk.), trečias - škotas Andy Murray'us (9700).