LENGVOJI ATLETIKA

2009 09 10 0:00

PASITRAUKĖ. Vakar 53-iąjį gimtadienį šventęs Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Algirdas Raslanas premjero Andriaus Kubiliaus potvarkiu buvo atleistas iš pareigų. Vyriausybės vadovas priėmė sprendimą atleisti A.Raslaną šiam prašant. Laikinuoju KKSD direktoriumi paskirtas generalinio direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas. Valstybės kontrolei atlikus KKSD auditą buvo nustatyta, kad A.Raslanas, pažeisdamas teisės aktų reikalavimus, paskirstė daugiau kaip 9,5 mln. litų valstybės lėšų.

KETVIRTFINALIS. Atvirosiose JAV teniso pirmenybėse ("US Open") sužaisti pirmi ketvirtfinalio mačai. Moterų vienetų varžybose nugalėtojos titulą ginanti amerikietė Serena Williams 6:4, 6:3 įveikė italę Flavią Pennettą, o belgė Kim Clijsters 6:2, 6:4 nugalėjo Li Na iš Kinijos. S.Williams ir K.Clijsters susitiks pusfinalyje.

PERDAVIMAS. Rezultatyvų perdavimą Rusijos pirmosios futbolo lygos 29-ojo turo rungtynėse atliko Mantas Savėnas, o jo klubas Novosibirsko "Sibir" (47 tšk.), užimantis ketvirtąją vietą, namie net 6:0 (5:0) sutriuškino devintojoje pozicijoje esančią Kaliningrado "Baltiką" (42 tšk.). Po M.Savėno, žaidusio iki 76 minutės, perdavimo Dmitrijus Mološas (7 min.) pelnė antrą mačo įvartį.

LAIMĖJO. Pasaulio bokso pirmenybių Italijoje aštuntfinalyje Egidijus Kavaliauskas (svorio kategorija iki 64 kg) 20:5 sutriuškino čeką Zdeneką Chladeką. Ketvirtfinalyje lietuvis susikaus su amerikiečiu Frankie Gomezu. Dėl apdovanojimų toliau kovos ir Vitalijus Subačius (91 kg), 16:4 palaužęs argentinietį Maxi Sosą. Jis susigrums su ukrainiečiu Aleksandru Usyku.

PAKILO. Daugiadienių dviratininkų lenktynių "Vuelta a Espana" dešimtajame etape 109-as finišavo "Cervelo TestTeam" komandos narys Ignatas Konovalovas. Jis bendrojoje įskaitoje iš 165-osios vietos pakilo į 157-ąją. Lietuvos dviratininkas nuo lenktynių lyderio ispano Alejandro Valaverde's atsilieka jau 59 minutes ir 8 sekundes.

MEDALIAI. Taivane vykstančiose XXI kurčiųjų vasaros žaidynėse du medalius iškovojo Lietuvos atletai. Lengvosios atletikos varžybų moterų rutulio stūmimo rungties bronzą laimėjo Larisa Voroneckaja (13,54 m). Vytautas Remeika, varžęsis vyrų orientavimosi sporto vidutinėje distancijoje, iškovojo sidabro medalį. Jis nuotolį įveikė per 32 min. 12 sek. ir atsiliko tik nuo ruso Viktoro Dingeso (35 min. 11 sek.).