LENGVOJI ATLETIKA

2010 02 09 0:00

NUGALĖTOJA. Portugalijos lengvosios atletikos jaunimo (iki 23 metų) pirmenybėse dvi rungtis laimėjo šiaulietė Eglė Balčiūnaitė. 400 m distancijoje ji pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą - 53,73 sek., tai - vos 0,08 sek. blogesnis rezultatas už Anai Ambrazienei priklausantį Lietuvos rekordą. E.Balčiūnaitė buvo pirma ir 800 m distancijoje - 2:07,41.

REKORDAS. Rusijos sostinėje Maskvoje vykusiame tarptautiniame lengvosios atletikos uždarųjų patalpų turnyre "Russkaja zima" vidutinių nuotolių bėgikas vilnietis Vitalijus Kozlovas pasiekė naują Lietuvos rekordą 600 m distancijoje. Lietuvos lengvaatletis laimėjo pirmąjį bėgimą - 1:17,20. Tai - naujas Lietuvos rekordas. Nuo 1988 metų jis priklausė Rolandui Vasiliauskui (1:17,52 sek.). Po antrojo bėgimo paaiškėjo, kad Vitalijus turnyre liko trečias, po olimpinio čempiono Jurijaus Borzakovskio iš Rusijos (1:16,02) ir olimpinio vicečempiono sudaniečio Ismailo Ahmado Ismailo (1:16,12). Per pastaruosius dvejus metus V.Kozlovas pagerino trečią šalies rekordą - 2009 metais jis tapo rekordininku, bėgdamas 800 m uždarosiose patalpose, o 2008 metais - toje pačioje distancijoje stadione.

REITINGAS. Atnaujintoje geriausių planetos tenisininkių (WTA) klasifikacijoje Lina Stančiūtė, surinkusi 201 įskaitinį tašką, išliko 242 pozicijoje. WTA klasifikacijos lyderė tebėra neseniai atvirąjį Australijos čempionatą penktą kartą laimėjusi amerikietė Serena Williams (9195 tšk.). Antra - rusė Dinara Safina (6480 tšk.), trečia - lenkų kilmės Danijos atstovė Caroline Wozniacki (5995).

TENISAS. Devyniolikmetis Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis (ATP klasifikacijoje 253 vieta) įveikė JAV surengto ATP serijos turnyro "SAP Open", kurio prizų fondas 531 tūkst. JAV dolerių, kvalifikacines varžybas. Septintuoju atrankos turnyre skirstytas lietuvis lemiamoje dvikovoje 6:1, 6:4 nugalėjo 29-erių Kyu Tae Imą (197) iš Pietų Korėjos. Pagrindinio turnyro pirmajame rate R.Berankio varžovas - 27-erių amerikietis Robby Ginperis (101). Įveikęs kvalifikacinį etapą lietuvis jau uždirbo 5,16 tūkst. JAV dolerių ir 12 ATP reitingo taškų.

TINKLINIS. Lietuvos vyrų tinklinio šešių komandų čempionate pirmaujanti Šiaulių "Elga Startas" (22 tšk.) namie 3:0 (25:21, 26:24, 25:23) įveikė 4 vietą užimantį Vilniaus "Ąžuolą" (14 tšk.). Antrojoje pozicijoje įsitvirtino Panevėžio "KKSC-Naujoji Agluona" (18 tšk.), kuri sostinėje 3:0 (25:22, 27:25, 25:17) įveikė 5 vietą užimantį čempionų klubą Vilniaus "Flamingas Volley" (10 tšk.). Trečiojoje vietoje - Kelmės "Antivis-Etovis" (14 tšk.).