LENGVOJI ATLETIKA

2010 02 17 0:00
E.Balčiūnaitė (nuotraukoje) pagerino nuo 1983 metų A.Ambrazienei priklausiusį 400 m bėgimo Lietuvos rekordą.
LŽ archyvo nuotrauka

REKORDAS. Sėkmingai Portugalijos klubų uždarųjų patalpų lengvosios atletikos čempionate startavo trys Lietuvos atstovės. Šiaulietė Eglė Balčiūnaitė 400 m bėgimo finale nuotolį įveikė per 53,47 sek. ir, tapusi nugalėtoja, 0,18 sek. pagerino nuo 1983 metų Anai Ambrazienei priklausiusį Lietuvos rekordą. 60 m sprintą laimėjo klaipėdietė Lina Grinčikaitė (7,34 sek.). Portugalijoje įsikūrusi ėjikė iš Vilniaus Kristina Saltanovič 3000 m nužingsniavo per 13:05,47, ji užėmė antrąją vietą ir pasiekė geriausią sezono rezultatą mūsų šalyje.

PRIZININKAI. Vienas Lietuvos plaukimo rinktinės lyderių Vytautas Janušaitis, antrą mėnesį JAV tobulinantis plaukimo įgūdžius, varžybų "Missouri Grand Prix 2010" 100 m peteliške rungtyje finišavo trečias (54,42 sek.) ir buvo ketvirtas, plaukdamas 200 m kompleksiniu būdu (2:01,41 sek.) bei 100 m nugara (55,94 sek.). JAV studijuojanti Raminta Dvariškytė 100 m distanciją krūtine įveikė penkta (1:13,34), o plaukdama dvigubai ilgesnį nuotolį ji užėmė trečiąją vietą (55,94 sek.). Be to, Raminta su Southern Methodist universiteto komanda estafetėje 4x100 m kompleksiniu būdu užėmė pirmąją vietą - 4:17,35.

PAKILO. Šeštą kartą šiemet paskelbtame pajėgiausių pasaulio tenisininkų ATP reitinge devyniolikmetis Ričardas Berankis pirmą kartą pateko į geriausių planetos žaidėjų dušimtuką. Pirmą sykį ATP serijos turnyre nužingsniavęs iki ketvirtfinalio R.Berankis per savaitę uždirbo net 57 įskaitinius taškus ir, iš viso turėdamas 238 taškus, iš 255 vietos pakilo į 199-ąją. Geriausių tenisininkių (WTA) klasifikacijoje Lina Stančiūtė (224 tšk.) iš 242 vietos pakilo į 225-ąją.