LENGVOJI ATLETIKA

2010 05 04 0:00

MEDALIAI. Evaldas Petrauskas Azerbaidžano sostinėje besibaigiančiame pasaulio jaunimo (iki 18 metų) bokso čempionate iškovojo sidabro medalį. Vakar svorio kategorijoje iki 60 kg finale jis po atkaklios ir permainingos kovos 3:4 (1:1, 1:2, 1:1) nusileido bendraamžiui iš Indijos Krishanui Vikui. Tai didžiausias Lietuvos jaunųjų boksininkų laimėjimas šalies istorijoje. Bronzos medalį iš Baku į Lietuvą parveš Ričardas Kuncaitis, svorio kategorijos iki 64 kg pusfinalyje 0:3 nusileidęs argentiniečiui Fabianui Andreasui Maidanai. Abu lietuviai užsitikrino kelialapius į pirmąsias jaunimo vasaros olimpines žaidynes rugpjūčio mėnesį Singapūre.

GERIAUSIAS. Vokietijoje vykusiame Hanoverio tarptautiniame maratone 15 vietą užėmė Kęstutis Jankūnas, pasiekęs geriausią rezultatą tarp europiečių - 2.25:01. Tai geriausias sezono rezultatas Lietuvoje. Maratono nugalėtoju tapo Kenijos stajeris Yussufas Songoka - 2.08:52.

NORMATYVAS. Renalda Kergytė tapo antrąja Lietuvos maratono bėgike po Živilės Balčiūnaitės, kuriai pavyko įvykdyti Pietų Korėjoje vyksiančio 2011 metų pasaulio lengvosios atletikos čempionato normatyvą. Sekmadienį Vokietijoje aštuntą kartą surengtame maratone "METRO Group Duesseldorf" Lietuvos stajerė užėmė 8 vietą - 2.39:10. Nugalėjo rusė Natalija Volgina (2.30:47).

Penkioliktas tarp vyrų Diuseldorfe finišavo R.Kergytės treneris Dainius Šaučikovas (2.38:55), o nugalėjo 33-ejų Jaroslavas Musinsčis iš Moldovos, pasiekęs šio maratono rekordą - 2.08:32.

NUGALĖTOJAI. Italijos sostinėje Romoje pasibaigusio ATP "Masters" serijos teniso turnyro "Internazionali BNL d'Italia" nugalėtoju penktą kartą per šešerius pastaruosius metus tapo trečioji pasaulio raketė 23-ejų ispanas Rafaelis Nadalis. Jis finale 7:5, 6:3 įveikė tėvynainį Davidą Ferrerą (13). Nugalėtojui atiteko 434 tūkst. eurų čekis ir 1000 įskaitinių ATP reitingo taškų.

* Vokietijoje vykusio WTA serijos "Porsche Tennis Grand Prix" serijos moterų teniso turnyro vienetų varžybų nugalėtoja tapo belgė Justine Henin, sekmadienį finale 6:4, 2:6, 6:1 įveikusi septintąją raketę australę Samanthą Stosur. Tai buvo jau 42-as Belgijos tenisininkės laimėtas WTA serijos teniso turnyras. Be pagrindinio prizo, 27-erių J.Henin atiteko 107 tūkst. JAV dolerių čekis ir 470 WTA klasifikacijos taškų.