LENGVOJI ATLETIKA

2010 06 28 0:00

Apgynė titulą.

Lietuvos vyrų aklųjų riedulio (golbolo) rinktinė apgynė pasaulio čempionės titulą. Didžiojoje Britanijoje vykusių aklųjų riedulio pirmenybių finale lietuviai 13:5 (4:2) nugalėjo Kinijos ekipą. Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidęs Marius Zibolis į varžovų vartus įrideno 6 įvarčius. Pirmas 6 vietas užėmusios ekipos užsitikrino kelialapius į 2012 metų Parolimpines žaidynes Londone.

S.Vettelio pergalė

"Formulės-1" pasaulio čempionato devintąjį etapą - Europos "Grand Prix" lenktynes - sekmadienį laimėjo "Red Bull" pilotas vokietis Sebastianas Vettelis. Tai buvo jo antroji pergalė šiais metais. Jis aplenkė britus Lewisą Hamiltoną ir Jensoną Buttoną, atstovaujančius "McLaren" ekipai. Po 9 etapų pilotų įskaitoje pirmaujantis L.Hamiltonas turi 127 taškus, antras - J.Buttonas (121), trečias - S.Vettelis (115). Konstruktorių įskaitoje pirmąją vietą užima "McLaren" - 248 taškai.

Prireikė fotofinišo

Suomijoje vykusiose tarptautinėse "Kuortaneen Eliittikisat" lengvosios atletikos varžybose greičiausia 100 m barjerinio bėgimo distancijoje buvo Sonata Tamošaitytė. Lietuvė, kaip ir antroje vietoje likusi suomė Iida Aidanpaa, nuotolį nubėgo per 13,89 sekundės, o mūsiškę teisėjai nugalėtoja paskelbė tik atidžiai išnagrinėję fotofinišo juostą.

Sezono rekordas

Vokietijoje per tarptautines "DAK Leichathletik-Gala" lengvosios atletikos varžybas asmeninį sezono rekordą pagerino Virgilijus Alekna. Dukart olimpinis čempionas sėkmingiausiu šeštuoju bandymu diską nuskraidino 63,73 m ir užėmė ketvirtą vietą. Nugalėjo vokietis Robertas Hartingas (67,62 m), aplenkęs australą Benną Harradine'ą (64,68 m) bei rusą Bogdaną Piščalnikovą (63,68 m).

Šalies čempionė

Lietuvos dviračių čempionato moterų grupinių lenktynių aukso medalį Panevėžyje iškovojo Aušrinė Trebaitė. 81 km distanciją A.Trebaitė įveikė per 2 val. 4 min. 52 sek. ir tik finišo spurtu aplenkė antroje vietoje likusią Urtę Juodvalkytę. Bronza atiteko Rasai Leleivytei, kuri nuo nugalėtojos atsiliko 7 sekundėmis.