LENGVOJI ATLETIKA

2010 12 06 0:00

Pirmasis rekordas

Šeštadienį Klaipėdoje vyko lengvosios atletikos žiemos sezono atidarymo varžybos. Jų metu užfiksuotas pirmasis sezono rekordas - Paulius Žabinskas 5 kg rutulį nustūmė 19,34 m ir pagerino Lietuvos 16-mečių rekordą, priklausantį Artūrui Gurkliui (18,94 m).

Lina Grinčikaitė laimėjo 60 m bėgimą (7,58 sek.), antra finišavo Živilė Brokoriūtė (7,87 sek.). 60 m barjeriniame bėgime nugalėjo Artūras Janauskas (8,53 sek.), o 1000 m pirmoji baigė Banga Balnaitė (3:04,66). Dvi šuolininkės įveikė 1,70 m aukštį - pirmoji vieta atiteko Gintarei Nesteckytei, antra liko Eglė Rocevičiūtė.

Trys klaidos

Švedijoje vykusiame 2010-2011 metų sezono Tarptautinės biatlono sąjungos (IBU) pasaulio taurės varžybų etape 40-ąją vietą tarp 93 finišavusių dalyvių moterų 7,5 km sprinto rungtyje užėmė Diana Rasimovičiūtė (25 min. 16,3 sek.). Ji šaudykloje prašovė tris kartus.

Nugalėtoja tapo suomė Kaisa Makarainen (22 min. 42,1 sek.). Antra finišavo vokietė Miriam Goessner (+18,7 sek.), trečia - baltarusė Darija Domračiova (+47,1 sek.). Bendrojoje varžybų įskaitoje po dviejų etapų pirmauja švedė Anna-Carin Zidek (92 tšk.), lenkianti K.Makarainen (88) ir švedę Heleną Ekholm (88).

Latvių pergalės

Baltijos krepšinio lygoje (BBL) pergales iškovojo dvi Latvijos komandos, kurias treniruoja krepšinio specialistai iš Lietuvos. Turnyre pirmaujanti Rimo Kurtinaičio vedina Rygos VEF ekipa (8 pergalės ir 1 pralaimėjimas) namie 80:68 pranoko estų komandą Talino "Kalev/Cramo" (4 ir 5). Antrojoje vietoje žengiantys "Ventspils" krepšininkai (8 ir 2), kuriems vadovauja Algirdas Brazys, taip pat savo arenoje 73:54 pranoko kitą Latvijos klubą "Valmiera" (0 ir 9).

Estafetę perims slovėnai

2013 metų Europos vyrų krepšinio čempionatas bus surengtas Slovėnijoje, o už šią teisę organizatoriai turės sumokėti apie 6,5 mln. eurų (beveik 23 mln. litų). Taip nusprendė vakar Vokietijos mieste Miunchene posėdžiavusi Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Europos padalinio valdyba. 2011 m. Europos čempionatas vyks šešiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje.

2013 m. moterų Europos pirmenybės bus surengtos Prancūzijoje.