LENGVOJI ATLETIKA

2011 02 10 0:00

NUKOVĖ VOKIETĮ

Dvidešimtmetis Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis (ATP klasifikacijoje - 74 vieta) pergale pradėjo Kalifornijos valstijos (JAV) San Chosė mieste vykstančio ATP serijos turnyro "SAP Open" (prizų fondas - 531 tūkst. JAV dolerių) asmenines varžybas. Jis pirmajame rate 6:3, 7:6 (7:2) įveikė 29 metų vokietį Benjaminą Beckerį (57) ir jau uždirbo 20 ATP taškų bei 8790 JAV dolerių čekį. Kitas lietuvio varžovas - 21-erių amerikietis Donaldas Youngasu (146), jis pirmajame rate 7:6 (7:2), 6:4 nugalėjo 26 metų Dustiną Browną (99) iš Vokietijos. Ričardas sėkmingai žaidžia ir dvejetų varžybose - poroje su japonu Kei Nishikori jie jau pasiekė ketvirtfinalį.

L.GRIGELIO NESĖKMĖ

Italijos Bergamo mieste surengtame "ATP Challenger Tour" serijos teniso turnyre INTERNAZIONALI TRISMOKA (prizų fondas - 42 500 eurų) nesėkmę patyrė devyniolikmetis Laurynas Grigelis (ATP klasifikacijoje - 366 vieta). Jis aštuntfinalyje 4:6, 4:6 pralaimėjo 30-mečiui belgui Olivier Rochus (114).

IŠPROVOKUOTAS REKORDAS

Antradienį Lietuvoje praūžusi audra išprovokavo rekordą. Pučiant 15-25 m/sek. vėjui kaunietis Giedrius Liutkus smarkiai pagerino pernai paties pasiektą buriavimo ant ledrogių šalies rekordą - 95 km/h. Čiuoždamas užšalusiomis Kauno mariomis 34 metų G.Liutkus viršijo vėjo greitį pusantro karto. Daugkartinio Lietuvos bei Latvijos žiemos ir vasaros buriavimo čempionatų prizininko G.Liutkaus antradienį pasiektas greitis (maksimalus - 94,93 km/h, greičiausias 10 sekundžių ruožas - 93 km/h) užfiksuotas GPS imtuvu.G.Liutkus greičio rekordą pasiekė per švarų idealiai lygų ledą čiuoždamas namų gamybos ledrogėmis ir 5,2 kv metro bure. Iki šiol pasaulyje nepralenkiamas buriuotojas ant ledo yra amerikietis Jeffry Brownas, su ledrogėmis pasiekiantis 104 km/h greitį.

BĖGIKAI PRANCŪZIJOJE

Prancūzijoje vykusiose Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) organizuojamose "Permit Meeting" serijos varžybose "Meeting Pas de Calais" 800 m bėgimo rungtyje penkta finišavo Eglė Balčiūnaitė. Lietuvė distanciją įveikė per 2:02,98 ir pagerino geriausią sezono rezultatą Lietuvoje. Nugalėtoja tapo pasaulio vicečempionė Jennifer Meadows (2:00,29), antra - prancūzė Linda Marguet (2:01,87), trečia - ukrainietė Natalija Lupu (2:02,06), ketvirta - ukrainietė Julija Krevsun (2:02,50). 60 m barjerinio bėgimo distanciją įveikusi per 8,43 sek. Sonata Tamošaitytė antrajame atrankos bėgime liko septinta, o bendrojoje įskaitoje buvo keturiolikta tarp penkiolikos dalyvių. Nugalėtoja tapo amerikietė Kellie Wells (7,85).