2011 06 06 0:00
Šuolininkas į tolį P.Mykolaitis sumušė 29 metus gyvavusį Lietuvos rekordą.
Erlendo Bartulio nuotrauka

V.ALEKNA - ANTRAS

Oregono valstijoje (JAV) vykusiose IAAF "Deimantinės lygos" lengvosios atletikos varžybose antrąją vietą vyrų disko metimo turnyre užėmė 39-erių Virgilijus Alekna - 67,19 m. Tai - geriausias dukart olimpinio čempiono rezultatas šį sezoną. Pirmąją vietą užėmė vokietis Robertas Hartingas - 68,40 m, trečias buvo lenkas Piotras Malachowskis - 65,95 m, ketvirtas - estas Gerdas Kanteris - 65,51 m.

Po dvejų varžybų "Deimantinėje lygoje" tarp diskininkų pirmauja R.Hartingas ir G.Kanteris (po 4 taškus). V.Alekna su 4 taškais yra trečias. Lietuvio varžovai turi pranašumą, nes yra laimėję po vienas varžybas.

ĮVYKDĖ A NORMATYVĄ

Europos lengvosios atletikos festivalyje - ENEA taurės varžybose Bydgoščiuje (Lenkija) disko metikė Zinaida Sendriūtė užėmė antrąją vietą - 62,00 m. Antrą kartą šį sezoną pagerinusi asmeninį rekordą ji įvykdė šių metų pasaulio čempionato A lygio normatyvą (62,00 m). Nugalėtoja tapo ukrainietė Kateryna Karsak (63,52 m). Pasaulio čempionatas vyks rugpjūčio 27 - rugsėjo 4 d Pietų Korėjoje.

PO 29 METŲ

Kaune vykusiose Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybose šuolių į tolį sektoriuje kaunietis Povilas Mykolaitis pasiekė Lietuvos rekordą - 8,15 m ir įvykdė šių metų pasaulio čempionato B lygio normatyvą (A lygio normatyvas - 8,20 m, B - 8,10m). Po 29 metų sumuštas Vladimirui Cepelevui priklausęs Lietuvos rekordas - 8,13 m. Tiek jis nušoko į tolį 1982-ųjų birželio 5-ąją Rygoje.

AKISTATOS SU LATVĖMIS

Europos moterų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos moterų rinktinė savaitgalį žaidė dvejas kontrolines rungtynes su Latvijos nacionaline komanda. Šeštadienį Panevėžyje lietuvės šventė pergalę 88:68. Tai buvo ketvirtoji Algirdo Paulausko vadovaujamos ekipos pergalė iš tiek pat galimų per pasirengimo ciklą. Antrą sykį Lietuvos ir Latvijos rinktinės aikštelėje susitiko vakar Rygoje. Šį kartą laimėjo šeimininkės - 65:57.

Europos čempionatas Lenkijoje prasidės birželio 18 dieną ir truks iki liepos 3 dienos.

CSKA LAIMĖJO 3:0

Trečiosiose Rusijos profesionalios krepšinio lygos pusfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynėse vietą finale užsitikrino Jono Kazlausko treniruojamas čempiono titulą ginantis Maskvos klubas CSKA. Šeštadienį maskviečiai, žaisdami be traumuoto Ramūno Šiškausko, svečiuose 79:63 (17:21, 8:18, 28:15, 26:9) nugalėjo Kęstučio Kemzūros vadovaujamą Krasnodaro komandą "Lokomotiv-Kuban" ir seriją laimėjo 3:0. Pirmąsias dvejas rungtynes CSKA namie laimėjo 77:71 ir 82:75. Maskviečių varžovai finale (iki trijų pergalių) bus Kazanės "Uniks" arba Rimo Kurtinaičio treniruojami Maskvos srities "Chimki" krepšininkai. Šeštadienį "Chimki" namie 77:56 (22:16, 24:15, 17:16, 14:9) įveikė "Uniks" krepšininkus. Šie po pralaimėjimo serijoje tebepirmavo 2:1. Ketvirtos rungtynės žaistos vakar vakare Maskvoje. Pirmąsias dvejas "Uniks" namie laimėjo 70:59 ir 62:57.

NHL AISTROS

Šiaurės Amerikos nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taurės varžybų superfinale antrą pergalę iš eilės šventė Vakarų konferencijos čempionas ir reguliariojo sezono nugalėtojas Vankuverio klubas "Canucks", šis šeštadienį namie po pratęsimo 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 1:0) įveikė Rytuose triumfavusius Bostono "Bruins" ledo ritulininkus ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2:0. Pirmąjį serijos mačą savo arenoje "Canucks" laimėjo 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).

Trečiąsias ir ketvirtąsias finalo serijos rungtynes komandos žais šiandien ir trečiadienį Bostone.

NEPABŪGO KARŠČIO

Šeštadienį Norvegijos sostinėje Osle vyko Europos 10000 m bėgimo taurės varžybos, ten dvidešimtąją vietą tarp 34 bėgikių užėmė lietuvė Diana Lobačevskė. Karštas oras nesutrukdė Lietuvos bėgikei pasiekti asmeninį rekordą - 33:35,23. Nugalėtoja tapo portugalė Sara Moreira (31:39,11), antra buvo prancūzė Christelle Daunay (31:44,84), trečia - vokietė Sabrina Mockenhaupt (31:57,23). Vyrų varžybose konkurqavo (30 dalyvių), ten finišavo Portugalijos bėgikas Youssefas El Kaliai (28:20,03).