2011 07 25 0:00
D.Vištartaitė apgynė pasaulio jaunimo čempionės titulą.
LŽ archyvo nuotrauka

APGYNĖ TITULĄ

Irkluotoja Donata Vištartaitė apgynė pasaulio jaunimo (iki 21 metų) čempionės titulą. Sekmadienį Olandijoje pasibaigusių pirmenybių finale Lietuvos irkluotoja 2000 m distanciją įveikė per 7 minutes 28,04 sekundės ir net 4,98 sekundės aplenkė antrojoje vietoje likusią vokietę Cariną Baer, kuri pirmavo net tris ketvirtadalius distancijos. Bronza atiteko estei Kaisai Pajusalu, ji nuo lietuvės atsiliko 8,99 sekundės. Tai antrasis Lietuvos irkluotojų medalis šiose pirmenybėse - bronzos medaliu sekmadienį džiaugėsi ir Rolandas Maščinskas, finale 2000 m nuotolį jis nuirklavo per 6 minutes 54,86 sekundės.

AIRINEI TEKO SIDABRAS

Šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė Europos jaunimo (iki 21 metų) lengvosios atletikos čempionate Estijos sostinėje iškovojo sidabro medalį. Sekmadienį vykusiose finalinėse šuolininkių į aukštį varžybose lietuvė pirmuoju bandymu įveikė 191 cm aukštį ir 4 cm nusileido čempionatų rekordą pakartojusiai rusei Marijai Kučinai. Pirmuoju bandymu neįveikusi 193 cm aukščio, A. Palšytė dusyk nesėkmingai bandė peršokti kartelę, iškeltą į 195 cm aukštį.

PLAUKS FINALE

Kinijoje vykstančiame vandens sporto šakų čempionate varžybas baseine pradėjo plaukikai. Sėkmingai 100 m krūtine pusfinalyje plaukė ir į finalą pateko Giedrius Titenis. Jis sugaišo 1 minutę 0,26 sekundės ir, pagerinęs asmeninį sezono rezultatą, užėmė aštuntąją vietą tarp 16 startavusių atletų. Atrankoje G.Titenis distanciją įveikė per 1 minutę 0,41 sekundės ir užėmė dvyliktąją vietą tarp 82 startavusių atletų.

NESĖKMINGI PUSFINALIAI

ATP serijos vyrų teniso turnyre "Atlanta Tennis Championships" JAV, kurio prizų fondą sudaro 531 tūkst. JAV dolerių, į dvejetų varžybų finalą nepavyko iškopti Ričardo Berankio ir belgo Xaviero Malisse duetui. Pusfinalyje lietuvio ir belgo duetas 1:6, 6:7 (3:7) pralaimėjo amerikiečio Alexo Bogomolovo ir australo Matthew Ebdeno porai bei tenkinosi 8370 dolerių čekiu ir 90 ATP dvejetų klasifikacijos taškų.

Finalo nepasiekė ir pajėgiausia Lietuvos tenisininkė Lina Stančiūtė. ITF serijos tarptautinio moterų teniso turnyro "AEGON GB Pro-Series Wrexham" Didžiojoje Britanijoje pusfinalyje 25-erių lietuvė 6:7 (4:7), 2:6 pralaimėjo vokietei Sarah Gronert. Patekusi tarp keturių pajėgiausių turnyro žaidėjų L.Stančiūtė užsitikrino 24 klasifikacijos taškus.

A LYGOJE

Lietuvos futbolo A lygos čempionato XVIII ture pergalę svečiuose iškovojo ir su 27 taškais į penktąją vietą pakilo Alytaus "Dainava", Pakruojyje 1:0 (0:0) įveikusi vietos "Kruoją" (24 tšk.). Pergalingo įvarčio autoriumi tapo Virginijus Miknevičius (62 min.). Per kitas rungtynes aštuntojoje vietoje esanti "Mažeikių" (23 tšk.) ekipa namie 2:0 (1:0) nugalėjo Klaipėdos "Atlantą" (7 tšk.). Po įvartį į svečių, kurie susitikimą baigė be pašalinto iš aikštės Bakaro Adamia'os (79 min.), vartus įmušė Vadimas Antipovas (13) ir Romanas Kisliakovas (80). Antrą pergalę iškovojo autsaideris Kauno FBK "Kaunas" (5 tšk.), svečiuose 2:1 (2:1) įveikęs "Klaipėdą" (9 tšk.). Visus tris susitikimo įvarčius įmušė laikinosios sostinės atstovai: po Tomo Miklinevičiaus (5 min.) ir Evaldo Razulio (32 min.) tikslių smūgių svečiai pirmavo 2:0, o baigiantis pirmajam kėliniui kamuolį į savo vartus pasiuntė Mantas Fridrikas (44 min.).

PERU PELNĖ BRONZĄ

Pietų Amerikos (Copa America) futbolo čempionato bronzos medalius po 28 metų iškovojo Peru rinktinė. Argentinoje vykstančių pirmenybių mažajame finale Peru futbolininkai 4:1 (1:0) nugalėjo pirmą kartą tarp keturių pajėgiausių žemyno komandų patekusią Venesuelos vienuoliktuką, kuris susitikimą baigė be pašalinto iš aikštės Tomaso Rincono (60 min.). Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Paolo Guerrero (64, 90+1 ir 90+4 min.), vieną - Williamas Chiroque'as (42 min.). Iš pralaimėjusiųjų pasižymėjo Juanas Arango (79).