LENGVOJI ATLETIKA

2011 09 05 0:00

PROGNOZĖS NEPASITVIRTINO

Vakar Daegu (Pietų Korėja) baigėsi pasaulio lengvosios atletikos čempionatas, kuriame Lietuvos sportininkai pasirodė prasčiau nei prognozavo federacijos vadovybė. Paskutinis į startą stojęs ėjikas Tadas Šuškevičius nebaigė distancijos. Jis kartu su dar 17 sportininkų 50 km ėjimo rungtyje buvo diskvalifikuotas. Pasaulio čempionu tapo rusas Sergejus Bakulinas (3.41:24), aplenkęs tautietį Denisą Nižegorodovą (3:42:45) ir australą Jaredą Tallentą (3:43:36). Lietuvos rinktinės treneris Kęstutis Jezepčikas prognozavo, kad į geriausiųjų šešioliktukus Daegu turėtų patekti šeši iš 15 lietuvių. Tačiau šią programą įgyvendino tik disko metikas Virgilijus Alekna (6 vieta), septynkovininkė Austra Skujytė, ėjikė Kristina Saltanovič (8 vieta) ir disko metikė Zinaida Sendriūtė (12 vieta).

Medalių varžybose triumfavo JAV, iškovojusi 12 aukso, 8 sidabro ir 5 bronzos medalius, antra - Rusija (9, 4, 6), trečia - Kenija (7, 6, 4).

TVIRTI ŽINGSNIAI

Niujorke vykstančiose atvirosiose JAV teniso pirmenybėse (prizų fondas - 23,7 mln. JAV dolerių) paaiškėjo pirmieji aštuntfinalio dalyviai. Moterų varžybose italė Francesca Schiavone (7 reitingas) 5:7, 7:6 (7:5), 6:3 įveikė Chanelle Scheepers iš PAR, vokietė Andrea Petkovič (10) 6:4, 6:0 pranoko italę Robertą Vinci, rusė Anastasija Pavliučenkova (17) 6:4, 6:4 - serbę Jeleną Jankovič (11), amerikietė Serena Williams (28) 6:1, 7:6 (7:5) - baltarusę Viktoriją Azarenką (4), o pirmoji pasaulio raketė iš Danijos Caroline Wozniacki 6:2, 6:4 nugalėjo amerikietę Vanią King.

Vyrų turnyre visi favoritai peržengė šešioliktfinalio barjerą. Pirmoji pasaulio raketė serbas Novakas Džokovičius 6:3, 6:4, 6:2 įveikė rusą Nikolajų Davydenką, šveicaras Roger Federeris (3) 6:3, 4:6, 6:4, 6:2 eliminavo kroatą Mariną Čiličių (27), prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga (11) 6:3, 7:5, 6:4 laimėjo prieš ispaną Fernando Verdasco (19). Serbas Janko Tipsarevičius ir ispanas Juanas Carlosas Ferrero į kitą etapą pateko lengviau - jų varžovai Tomašas Berdychas (Čekija) ir Marcelis Granollersas (Ispanija) kovodami patyrė traumas.

NESĖKMINGAS DEBIUTAS

2011-2012 metų sezono Europos rankinio federacijos (EHF) taurių laimėtojų taurės moterų pirmojo etapo rungtynes Kauno rajono klubas "Garliava-SM" šeštadienį namie 19:22 (10:12) pralaimėjo Prilepo komandos "Zito" (Makedonija) rankininkėms. 7 įvarčius į viešnių vartus įmetė Daiva Būtėnaitė, 5 - Indrė Mockevičiūtė, 3 - Jurgita Daugėlaitė, 2 - Gintarė Onusaitytė, po 1 - Diana Šatkauskaitė ir Monika Kairytė. Prie "Zito" pergalės 5 įvarčiais prisidėjo Andrea Klikovač, 4 - Ivana Petkovska, 3 - Marija Steriova. Atsakomąsias rungtynes dėl teisės žaisti kitame turnyre etape Garliavos rankininkės išvykoje žais rugsėjo 10 dieną.