LENGVOJI ATLETIKA

Nuo aštuntuko skyrė 17 centimetrų

2013 08 12 9:09
Maratonininkė D.Lobačevskė liko patenkinta užimta 12 vieta. Alfredo Pliadžio (LAF) nuotrauka

Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Maskvoje daug tikėtasi iš disko metikės Zinaidos Sendriūtės. Deja, lietuvė liko per žingsnį nuo finalinio aštuntuko.

Lietuvos atletė atrankos varžybose neturėjo sau lygių, bet vakar vakare vykusiame moterų disko metimo rungties finale 28 metų skuodiškė užėmė tik 9-ąją vietą (62,54 m) Tai aukščiausias jos pasiekimas pasaulio čempionatuose.

Z.Sendriūtei finale nepavyko pakartoti atrankos varžybose parodytos formos. /EPA/Elta nuotrauka

Karjeros pikas?

Atrankos varžybose Z.Sendriūtė pateikė netikėtumą, jau pirmuoju bandymu švystelėjusi diską 64,16 m ir ir užfiksavusi geriausią rezultatą (toks rezultatas finale būtų garantavęs šeštąją vietą). Sportininkės geriausias karjeros rezultatas - 65,97 m, pasiektas per varžybas šiemet Kaune.

Per finalines varžybas Z.Sendriūtė įsibėgėjo nelengvai. Pirmuoju bandymu ji diską nuskraidino 61,87 m., antruoju - 62,54 m ir buvo šeštojoje vietoje. Trečiasis bandymas buvo prastesnis - 61,44 m. Po jo ji liko devintoje vietoje ir į aštuntuką, tęsusį kovą dėl medalių, nepateko. Po pirmojo etapo aštunta buvo amerikietė Gia Lewis-Smallwood, o Z.Sendriūtė nuo jos atsiliko vos 17 cm (62,71 m).

Pasaulio čempione disko metimo varžybose tapo kroatė Sandra Perkovič (67,99 m). Ji užtikrintai aplenkė prancūzę Meliną Robert-Michon (65,13) ir kubietę Yarelys Barrios (64,96).

Galima teigti, jog Z.Sendriūtė pastaruosius dvejus metus išgyvena karjeros piką. Sportininkė tik pernai pradėjo stabiliai mesti diską už 60 m ribos. Pernai ji Londono olimpiadoje iškovojo 8 vietą (61,68 m). 2011-ųjų pasaulio pirmenybėse Pietų Korėjoje Zinaida buvo 12-a (57,30 m), o pernai Europos čempionate Helsinkyje - tik 17-a (53,97 m). Todėl šiemetiniai rezultatai Z.Sendriūtei turėtų kelti optimizmo.

Maratonininkės - elite

Moterų maratono varžybose maloniai nustebino 33-ejų Diana Lobačevskė. Ji 42 195 m bėgime užėmė 12-ąją vietą. Lietuvės laikas - 2 val. 37 min. 48 sek. Prieš čempionatą D.Lobačevskė atsargiai vertino savo galimybes ir sakė, kad gerai būtų įsitekti į 2 val. 30 min., bei siekti vietos pirmajame dvidešimtuke. Dianos laikas Maskvoje buvo prastesnis, nei ji tikėjosi, nes tam įtakos turėjo šeštadienį tvyrojęs 28 laipsnių karštis. Tačiau užimta vieta sportininkė liko patenkinta.

Varžybas D.Lobačevskė pradėjo neaukšta sparta. Po pirmųjų 5 kilometrų ji buvo 42-a, ir paleido lyderes į priekį, tarp kurių buvo ir 34-erių Živilė Balčiūnaitė. Bet pastaroji tokio tempo neatlaikė ir ją maždaug 30 kilometre aplenkė D.Lobačevskė, sugebėjusi finišuoti 12-oje pozicijoje.

"Svarbiausia bėgant nepamesti galvos", - savo taktiką aiškino D.Lobačevskė, prieš dvejus metus pasaulio čempionate Pietų Korėjoje buvusi 25-a.

Ž.Balčiūnaitė šeštadienį finišavo 20-a. Jos laikas - 2 val. 41 min. 9 sek. 27-erių Renalda Kergytė užėmė 30-ąją vietą (2:47:30). Moterų maratoną pradėjo 70 dalyvių, o baigė tik 46. Tai tik įrodo, kokiomis alinančiomis sąlygomis varžėsi bėgikės. Pasaulio čempione tapo Kenijos maratonininkė Edna Kiplagat (2:25:44).

Pasaulio čempionato debiutantas M.Žiūkas aplenkė daugiau nei pusę varžovų. /Alfredo Pliadžio (LAF) nuotrauka

Trūko akimirkos

0,07 sek. Tik tiek pritrūko sprinterei 26 metų Linai Grinčikaitei, kad patektų į moterų 100 m sprinto rungties pusfinalį. Jos rezultatas - 11,48 sek. - lietuvei atrankos varžybose lėmė 28-ąją vietą tarp 46 dalyvių. Į pusfinalį patekusių 24 bėgikių prasčiausias užfiksuotas rezultatas buvo 11,41 sek.

L.Grinčikaitė Maskvoje neparodė tikrojo savo potencialo. Pernai jos užfiksuotas geriausias karjeros laikas buvo 11,19 sek. O Europos čempionate Helsinkyje ji iškovojo broznos medalį, distanciją įveikusi per 11,32 sek.

Pasaulio čempionate debiutuojanti 25 metų bėgikė Agnė Šerkšnienė 400 m bėgimo rungtyje sugebėjo prasimušti į pusfinalį. Atrankoje jį nuotolį įveikė per 52,28 sek. ir 0,01 sek. pagerino asmeninį rekordą. Tai jai lėmė 23 vietą tarp 24 pusfinalininkių. Rungtyje varžėsi 36 sportininkės.

Vakar vakare vykusiame 400 m bėgimo pusfinalyje A.Šerkšnienė bėgo lėčiau ir nuotolį įveikė per 52,48 sek. Bendrojoje įskaitoje Lietuvos sportininkė užėmė 23 vietą.

Sekmadienį pasaulio čempionate startavo pirmasis Lietuvos rinktinės narys vyras. 28 metų planetos pirmenybių debiutantas Marius Žiūkas varžėsi 20 km sportinio ėjimo rungtyje. Varžybas jis pradėjo vangiai ir po pirmųjų 5 km buvo 48-as. Įveikus 10 km, Marius pakilo į 42-ąją poziciją, dar po 5 km - į 29-ąją. Paskutinę atkarpą M.Žiūkas žingsniavo dar geriau ir finišo liniją kirto 25 vietoje. Jo laikas - 1 val. 25 min. 17 sek. Nuo čempionu tapusio ruso Aleksandro Ivanovo lietuvis atsiliko 4 min. 19 sek.

Šiandien į kovą stos 41 metų veteranas disko metikas Virgilijus Alekna. Atrankos varžybas jis pradės 10.05 val. Lietuvos laiku.