LENGVOJI ATLETIKA

Nuo medalio skyrė 65 centimetrai

2012 08 08 7:12
V.Alekna vakar liko prizininkų pakylos papėdėje. /Reuters-Scanpix nuotrauka

Vyriausias Lietuvos olimpietis 40 metų disko metikas Virgilijus Alekna parodė, kad dar turi parako. Deja, baigti savo įspūdingos karjeros iškovojant dar vieną olimpinį medalį jam nepavyko...

Vakar vėlai vakare vykusiose Londono olimpiados vyrų disko metimo finalo varžybose V.Alekna užėmė ketvirtą vietą. Geriausiu bandymu diską jis nusviedė 67,38 m. Iki prizininkų pakylos pritrūko tik 65 centimetrų.

Į finalines varžybas V.Alekna kelią skynėsi nelengvai. Atrankoje pirmadienį jis pademonstravo tik dešimtą rezultatą (63,88 m). Bet prieš finalą buvo ramus ir žadėjo, kad rezultatai gerės.

Gerėjo. Finale Virgilijus jau pirmuoju bandymu diską švystelėjo 67,38 m ir pateikė rimtą paraišką kovoti dėl medalio. Tiesa, netrukus jį aplenkė iranietis Ehsanas Hadadi ir vokietis Robertas Hartingas, metę per 68 metrus.

Ketvirtu bandymu V.Alekna įrankį numetė 66,07 m, trečiuoju pataikė diską į apsauginę tvorą, o likusius tris mėginimus peržengė sektorių matydamas, kad rezultatas nebus geras. Lietuvos sportininkas ilgai buvo trečias, tačiau penktoje metimų serijoje jį iš prizininkų trejeto išstūmė estas Gerdas Kanteris (68,03 m).

Londone olimpiniu čempionu pirmą kartą per savo karjerą tapo 27-erių vokietis R.Hartingas (68,27 m). Jis vos 9 centimetrais aplenkė bendraamžį, savotišku varžybų netikėtumu tapusį iranietį E.Hadadį.

Tai buvo jau penktoji V.Aleknos olimpiada. 1996 metais Atlantoje jis užėmė 5 vietą, 2000 metais Sidnėjuje ir 2004 metais Atėnuose iškovojo olimpinį auksą, o 2008 metais Pekine laimėjo bronzos medalį. V.Aleknai taip pat priklauso olimpinis rekordas - 69,89 m, pasiektas Atėnuose.