LENGVOJI ATLETIKA

Pasaulio čempionate maratonininkė D.Lobačevskė finišavo dvylikta

2013 08 10 16:54
Diana Lobačevskė laf.lt nuotrauka

Maskvoje (Rusija) prasidėjusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate maratono distanciją įveikė visos trys Lietuvos atstovės.

Geriausiai sekėsi Hamburgo maratono nugalėtojai Dianai Lobačevskei, kuri distanciją įveikė per 2 val. 37 min. bei 48 sek. ir užėmė 12 vietą. Iki šiol nė vienas Lietuvos maratonininkas planetos pirmenybėse nebuvo pakilęs taip aukštai. Aukščiausią vietą buvo iškovojusi Živilė Balčiūnaitė, kuri 2009 metais finišavo 18-a.

Greičiau nei D.Lobačevskė distanciją įveikė tik keturios Europos bėgikės.

Šįkart Ž.Balčiūnaitė liko už komandos draugės nugaros iš finišo liniją kirto po 2 val. 41 min. ir 9 sek., užimdama 20 vietą. Dar viena Lietuvos atstovė Remalda Kergytė finišavo 30-a (2 val. 47 min. 30 sek.).

Trasoje Lietuvos maratonininkių taktikos skyrėsi: D.Lobačevskė ir R.Kergytė jau po pirmųjų penkių kilometrų pirmavusioms lengvaatletėms pralaimėjo atitinkamai 42 sek. bei minute ir 5 sek., o Ž.Balčiūnaitė bėgo lyderių gretose. Vis dėlto D.Lobačevskė savo poziciją vis gerino ir aplenkė Ž.Balčiūnaitę ties 30 km žymančia riba.

Pasaulio čempione tapo Edna Ngeringwony Kiplagat. Kenijos lengvaatletė tapo pirmąja sportininke, kuriai pavyko apginti pasaulio čempionės titulą. E. Ngeringwony Kiplagat auksą iškovojo ir 2011 metais Pietų Korėjoje vykusiose planetos pirmenybėse. Maskvoje maratonininkė distanciją įveikė per 2 val. 25 min. ir 44 sek. Sidabrą iškovojo ilgą laiką pirmavusi italė Valeria Straneo (atsiliko 14 sek.), bronzą – japonė Kayoko Fukushi (atsiliko 2 min.).

Iš 70 startavusių maratonininkių finišą pasiekė tik 46.