Pasaulio rekordui grėsmė nekilo

2006 07 03 0:00
Virgilijus Alekna geriausiu bandymu diską numetė 68,95 metro.
Richardo Kybarto nuotrauka

Disko metikui Virgilijui Aleknai per lengvosios atletikos varžybos "EAA Permit meeting Kaunas 2006" nepavyko peržengti 70 metrų ribos

Šeštadienį Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione vyko lengvosios atletikos varžybos "EAA Permit meeting Kaunas 2006", kuriose dalyvavo 114 pajėgių lengvaatlečių iš daugiau kaip 20 Senojo žemyno šalių. Tokio lygio komercinės tarptautinės lengvosios atletikos varžybos Lietuvoje surengtos pirmą kartą.

Pakenkė pertrauka

"EAA Permit Meeting Kaunas 2006" varžybų metu buvo išdalyta 12 medalių komplektų. Daugiausia jų išsivežė kaimyninės Latvijos sportininkai: tris aukso, vieną sidabro ir tris bronzos. Neįveikiami latviai buvo vyrų ieties metimo rungtyje - iškovojo visas tris prizines vietas. Po šešis medalius pelnė sportininkai iš Lietuvos (vienas aukso, trys sidabro ir du bronzos) ir Rusijos (keturi aukso, vienas sidabro ir bronzos).

Kaip ir tikėtasi, disko metimo sektoriuje nuo pirmųjų bandymų lyderio pozicijų neužleido Virgilijus Alekna. Geriausias disko metiko bandymas buvo penktasis. Juo Alekna diską nusviedė 68,95 metro ir užsitikrino aukso medalį.

"Džiaugiuosi geru oru, puikiomis sąlygomis ir dėkoju publikai už šiltą palaikymą. Deja, nepavyko pasiekti, ko tikėjausi ir labai norėjau, - apgailestavo Alekna. - Buvau ne pačios geriausios sportinės formos, nes tarp varžybų buvau padaręs 20 dienų pertrauką".

Prieš varžybas Lietuvos disko metikas tikėjosi pagerinti pasaulio rekordą, kuris priklauso vokiečiui Jurgenui Schultui (74,08). Antrasis disko metimo rungtyje liko penkiskart pasaulio čempionas vokietis Larsas Riedelis (65,39), trečias - vengras Rolandas Varga (64,06). Aleknai buvo įteikta šalies prezidento Valdo Adamkaus taurė - kaip geriausią rezultatą varžybose pasiekusiam Lietuvos sportininkui.

Neplanuotas rekordas

Varžybas Kaune pavykusiomis gali laikyti ir kiti lietuviai. Keturi mūsiškiai pagerino asmeninius rekordus: sprinterė Lina Grinčikaitė 100 metrų bėgimo rungtyje užėmė antrąją vietą (11.54), Mindaugas Pukštas 3000 metrų kliūtinio bėgimo rungtyje buvo trečias (8:35,95), Giedrius Mačėnas liko šeštas (14:49), šuolio į tolį rungtyje Dovilė Tonskytė užėmė septintąją vietą (6,10).

"Sidabras" 800 metrų bėgimo rungtyje atiteko Irinai Krakoviak, ji distanciją įveikė per 2 min. 02,17 sekundės ir pasiekė geriausią savo šio sezono rezultatą. Antrąją vietą užėmė ir ieties metikė Indrė Jakubaitytė (54,48), o Povilas Mykolaitis (7,71) šuoliuose į tolį buvo trečias.

Bene labiausiai specialistus nustebino Grinčikaitė. Ji prisipažino net pati nesitikėjusi tokio gero rezultato.

"Puiku, kad pavyko pagerinti geriausią asmeninį rezultatą. Tam dar nesirengiau. Planavau tai padaryti per pasaulio čempionatą", - sakė klaipėdietė.

...

5. Mindaudas Norbutas 1:49,67

6. Vitalijus Kozlovas 1:50,26

3000 m kl. bėgimas

1. Pavelas Potapovičius Rusija 8:29:022. Isaacas Tanui Kenija 8:34,39

3. Mindaugas Pukštas Lietuva 8:35,95