LENGVOJI ATLETIKA

Patyrusi ėjikė žengia patikimai

2011 09 01 0:00
Valingajai K.Saltanovič (dešinėje) kelias darosi vis lygesnis.

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate lietuviams medaliais lyg ir nebekvepia, tačiau moterų 20 km sportinio ėjimo varžybose mūsų Kristina Saltanovič vakar pateko į aštuntuką.

36-erių ėjikė distanciją įveikė per 1.31:40. Tai - geriausias Lietuvoje sezono rezultatas. Nužingsniavusi 5 km Kristina buvo septyniolikta (23:31), 10 km - dešimta (46:17), 15 km - devinta

(1.08:47). Portugalijoje gyvenančiai Lietuvos ėjikei tai buvo jau penktasis pasaulio čempionatas. Rezultatai rodo, kad daug dirbdama K.Saltanovič eina teisingu keliu: 1999-ųjų planetos pirmenybėse Sevilijoje ji užėmė 18 vietą, 2003 metais Paryžiuje buvo 14-ta, 2005-aisiais Helsinkyje - 12-ta, 2009 metais Berlyne ir dabar Daegu - 8-ta.

Kartu su K.Saltanovič vakar startavo dar dvi mūsų ėjikės. 26-erių Brigita Virbalytė finišavo 29-a (1.38:39), o 28 metų Neringa Aidietytė buvo diskvalifikuota. Be N.Aidietytės, teisėjai diskvalifikavo Bolivijos, Ispanijos, Vengrijos, Meksikos ir Ukrainos ėjikes, o distancijos neįveikė dvi vokietės, japonė ir turkė. Iš viso finišavo 40 ėjikių.

Pasaulio 20 km sportinio ėjimo čempionės titulą trečią kartą per karjerą iškovojo olimpinė ir Europos čempionė 25-erių rusė Olga Kaniškina (1.29:42). Vicečempione tapo kinė Hong Liu (1.30:00), bronza atiteko nugalėtojos tėvynainei Anisijai Kirdiapkinai (1.30:13).

Per visą pasaulio lengvosios atletikos čempionatų istoriją tik antrą kartą vienos rungties protokole buvo įrašytos trys Lietuvos atletų pavardės. Pirmą kartą taip buvo 1999 metais, kai Sevilijoje disko sektoriuje įrankį sviedė Virgilijus Alekna, Vaclovas Kidykas ir Romas Ubartas.

Per likusias keturias dienas Daegu miesto stadione startuos dar penki Lietuvos atstovai.

Šiandien kvalifikacijos varžybose dalyvaus bėgikė Eglė Balčiūnaitė (800 m), ietininkė Indrė Jakubaitytė ir šuolininkas į tolį Povilas Mykolaitis. Rytoj 100 m barjerinio bėgimo atrankoje startuos Sonata Tamošaitytė, o šeštadienį 50 km maratone išvysime ėjiką Tadą Šuškevičių.

Po penkių čempionato dienų 21 medalių komplektą jau išsidalijo 28 valstybių lengvaatlečiai. Komandų rikiuotėje kol kas pirmauja JAV rinktinė - 9 medaliai (4 aukso , 4 sidabro, 1 bronzos). Antra žengia Rusijos komanda - 10 (4, 2, 4), trečia - Kenija 8 (3, 2, 3). Estija ir Latvija iškovojo po vieną medalį, atitinkamai sidabro ir bronzos.

Iš mūsų atletų kol kas geriausiai pasirodė tituluotasis diskininkas Virgilijus Alekna, jis užėmė 6 vietą (64,09 m).