LENGVOJI ATLETIKA

Pekine A.Tatulis nepakartojo Atėnų skrydžio

2008 09 17 0:00

Pekine vykstančiose parolimpinėse žaidynėse disko metikas Algirdas Tatulis liko dešimtas.

Pekino parolimpinių žaidynių lengvosios atletikos turnyre dešimtąją vietą vyrų disko metimo rungtyje (negalios grupė F42) antradienį užėmė 2004 metų Atėnų parolimpinių žaidynių bronzos medalininkas Algirdas Tatulis. Antruoju bandymu Lietuvos atstovas diską nusviedė 35,38 m. Kadangi pirmasis ir trečiasis A.Tatulio mėginimai nebuvo įskaityti, jis buvo priverstas pasitraukti iš tolesnės kovos dėl medalių.

Dešimties dalyvių turnyro nugalėtoju ir parolimpinių žaidynių čempionu tapo PAR sportininkas Fanie Lombardas (46,75 m). Sidabras atiteko Mehrdadui Karamui Zadehui (44,74 m) iš Irano, bronza - šeimininkui Lezhengui Wangui (42,95 m).

Po devintos Pekino parolimpinių žaidynių dienos du sidabro medalius turinti Lietuvos rinktinė komandų rikiuotėje 55-ąją vietą dalijosi su Angola ir Serbija. Vieną aukso ir du sidabro medalius pelniusi Latvija vakar tebebuvo 44-a, Estija (1 bronzos medalis) 67-ąją poziciją dalijosi su dar devyniomis šalimis.

Komandų rikiuotės lyderė vakar tebebuvo olimpiados šeimininkė Kinija, jau iškovojusi 187 medalius (80 aukso, 60 sidabro ir 47 bronzos).

Antroje pozicijoje - Didžiosios Britanijos atletai su 96 medaliais (41, 27, 28), trečioje - JAV sportininkai - su 92 medaliais (33, 33, 26).

Iš viso parolimpinius medalius per devynias dienas iškovojo 76 šalių sportininkai.