LENGVOJI ATLETIKA

Pekino bronzinis medalininkas liko paskutinis

2008 09 15 0:00
Diskas sirguliuojančio V.Aleknos Štutgarte visiškai neklausė.

Virgilijus Alekna - vienintelis iš disko metikų, nepraleidęs nė vienų pasaulio lengvaatlečių finalo varžybų "IAAF/VTB Bank", šįkart pasirodė prasčiausiai.

Šeštą kartą surengtose "IAAF/VTB Bank" pasaulio atletikos finalo varžybose 36-erių V.Alekna tarp geriausių pasaulio lengvaatlečių liko aštuntas.

Pasaulio atletikos finalo varžybose dalyvauja sportininkai "Aukso lygos", "IAAF Super Grand Prix", "IAAF Grand Prix" ir kai kuriose kontinentinėse varžybose surinkę daugiausia taškų.

Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas V.Alekna 2003 metais (68,30), 2005 metais (67,64) ir 2006 metais (68,63, varžybų rekordas) tapo nugalėtoju, pernai buvo antras (65,94), o 2004-aisiais - ketvirtas (63,64).

Dukart olimpinis ir dukart pasaulio disko metimo čempionas V.Alekna šeštadienį Štutgarte (Vokietija) geriausiu bandymu diską nusviedė tik 61 m 3 cm. Iš keturių vilniečio bandymų įskaityti tik du. Pirmuoju bandymu mūsiškis diską nusviedė 59 m 89 cm.

"Panašaus rezultato ir tikėjausi, - vakar "Lietuvos žinioms" sakė V.Alekna. - Prieš šias varžybas ir susirgau, ir dar apsinuodijau, tad ilgokai teko svarstyti, ar turinčiam visą puokštę ligų vykti į šias varžybas."

Pasak jo, disko metimo varžybose turėjo dalyvauti aštuoni sportininkai, tad organizatoriai įkalbėjo lietuvį atvykti į Vokietiją: "Sezono pabaiga, paskutinės varžybos, tad nutariau sudalyvauti."

Varžybas laimėjo olimpinis ir pasaulio čempionas estas Gerdas Kanteris - 68 m 38 cm. Antrąją vietą užėmė olimpinis vicečempionas lenkas Piotras Malachowskis (66 m 7 cm), trečias liko vokietis Robertas Hartingas (65 m 76 cm).

V.Alekną aplenkė vengrai Zoltanas Kovago (65,11 m) ir Gaboras Mate (63,28 m), iranietis Ehsanas Hadadis (62,76 m) bei ispanas Mario Pestano (61,67 m).

"Varžovai iš mano veido matė, kad kažkas ne taip, - apie pasirodymą kalbėjo V.Alekna. - Vis dėlto kelios dienos, pragulėtos lovoje, temperatūra palieka savo rezultatus. Nežinojau, kiek pajėgus būsiu, bet jaučiau silpnumą. Aišku, tikėjausi kiek toliau sviesti diską, bet įrankis manęs neklausė visiškai."

Šeštadienį Štutgarte Pekino olimpiados čempionė ieties metikė Barbora Špotakova pasiekė naują pasaulio rekordą. Čekė ietį nusviedė 72,28 m. Ankstesnis pasaulio rekordas - 71,70 m - nuo 2005 metų pasaulio čempionato Helsinkyje (Suomija) priklausė kubietei Osleidys Menendez.