Pelnyti medalį sutrukdė kojos skausmas

2007 08 27 0:00
A.Skujytė prieš paskutinę rungtį dar buvo trečia.
AFP nuotrauka

Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Osakoje (Japonija) sekmadienį Lietuvos disko metikas Virgilijus Alekna, per kvalifikacines varžybas įrankį nusviedęs 66,54 m, pateko į finalą. O mūsų šalies septynkovininkė Austra Skujytė, prieš paskutinę rungtį buvusi trečia, šios pozicijos neišlaikė ir užėmė 6-ąją vietą.

Atėnų olimpinių žaidynių vicečempionė A.Skujytė septynkovės varžybose surinko 6380 taškų. Lietuvė, pagerinusi asmeninį sezono rekordą, 130 taškų atsiliko nuo bronzos medalį iškovojusios britės Kelly Sotherton. Pasaulio čempione trečią kartą iš eilės tapo švedė Carolina Kluft. Ji surinko 7032 taškus. C.Kluft, pagerinusi asmeninį, pasaulio čempionatų ir Europos rekordą, 200 taškų aplenkė ukrainietę Liudmilą Blonską. Šiai atiteko sidabras.

Viltys - iki paskutinės rungties

Septynkovės varžybos mūsiškei prasidėjo nesėkmingai - 100 m barjerinio bėgimo rungtyje Austra sugaišo 14,34 sek. ir, surinkusi 931 tašką, liko tik 38-a. Kiek geriau jai sekėsi šuolių į aukštį sektoriuje. A.Skujytė peršoko kartelę, pakeltą į 180 cm aukštį, ir užėmė tryliktąją vietą (978 tšk.). Tada Lietuvos septynkovininkė turėjo 1907 taškus ir buvo 23-ia.

Po trečios rungties Austra pakilo į ketvirtąją poziciją. Lietuvos atletė rutulį nustūmė 17,03 m ir, pagerinusi asmeninį sezono rezultatą, surinko 997 taškus. Ji 48 taškais aplenkė antrąją vietą šioje rungtyje užėmusią ukrainietę Nataliją Dobrynską (16,31 m) ir net 149 taškais - trečiojoje pozicijoje likusią varžybų lyderę švedę C.Kluft (14,81 m). Po trijų rungčių A.Skujytė turėjo 2906 taškus.

200 m distanciją lietuvė nubėgo per 25,39 sekundės. Ji surinko 851 tašką ir užėmė 30-ąją vietą. Po šios rungties A.Skujytė buvo septinta (3757).

Penktoji - šuolio į tolį - rungtis leido Austrai pakilti į 6-ąją poziciją. A.Skujytė į tolį nušoko 6,28 m ir, pasiekusi geriausią sezono rezultatą šalyje, gavo 937 taškus bei užėmė dešimtąją vietą.

Per šeštą rungtį lietuvė nuskraidino ietį 52,63 metro. Ji pagerino asmeninį rekordą, surinko 911 taškus bei pelnė antrąją vietą. Po šios rungties Austra pakilo į trečiąją poziciją. Lietuvos atletės sąskaitoje buvo 5605 taškai. Prieš lemiamą rungtį - 800 m bėgimą - artimiausią varžovę britę K.Sotherton mūsiškė lenkė 37 taškais. Deja, išsilaikyti šioje pozicijoje jai nepavyko. Austra, skaudama koja baigusi 800 m distanciją per 2:23.64 ir bendroje įskaitoje surinkusi 6380 taškų (geriausias sezono rezultatas Lietuvoje), čempionate užėmė šeštąją vietą.

Trečias bandymas sėkmingas

Kvalifikacinėse disko metikų varžybose dar vieno pasaulio čempiono titulo siekiantis dukart olimpinis šios rungties čempionas V.Alekna trečiu bandymu įrankį nusviedė 66,54 m ir, įvykdęs kvalifikacinį normatyvą, pateko į finalines varžybas. Jos vyks antradienį. Pirmas lietuvio mėginimas buvo neįskaitytas, antru bandymu atletas nusviedė diską 63 m 70 cm. Kvalifikacinėse varžybose toliau už lietuvį įrankį numetė tik estas Gerdas Kanteris (67,45 m) ir olandas Rutgeris Smithas (66,60 m). Jis pagerino asmeninį rekordą. Iš viso kvalifikacinį normatyvą įvykdė šeši atletai, dar šeši pateko pagal geriausius pasiektus rezultatus.

Pirmas medalis - į Keniją

Pirmą aukso medalį šeštadienį iškovojo Kenijos stajeris - kalėjimo prižiūrėtojas Luke'as Kibetas. Jis maratono distancijoje sugaišo 2 val. 15 min. 59 sek. Tai pirmas Kenijos maratonininkų auksas pasaulio čempionatuose po 20 metų pertraukos. Pastarąjį kartą ant aukščiausio šios rungties prizininkų pakylos laiptelio Kenijos stajeris stovėjo 1987-aisiais Romoje. Tada aukso medalį pelnė Douglasas Wakiihuris.

20 km sportinio ėjimo varžybas greičiausiai baigė 33 metų Jeffersonas Perezas iš Ekvadoro. Jam tai jau trečias pasaulio čempiono titulas iš eilės. J.Perezas nuotolį įveikė per 1 val. 22 min. 20 sek.

10 km bėgimo pasaulio čempionės vardą pavyko apginti Etiopijos atstovei Tiruneshai Dibabai. 21-erių sportininkė nuotolį nubėgo per 31 min. 55,41 sek. Ji Etiopijoje gimusią ir Turkijai atstovaujančią Europos taurės savininkę Elvan Abeylegesse aplenkė 3,99 sek. tik spurtuodama per paskutinį ratą. Pergalę iškovojusi T.Dibaba tapo pirmąja atlete, kuriai dviejuose čempionatuose iš eilės pavyko laimėti ir 5000, ir 10 000 metrų bėgimo rungtis. Bronzos medalis atiteko amerikietei Karai Goucher.

Rutulio stūmimo sektoriuje triumfavo amerikiečiai - jie užėmė dvi pirmąsias vietas. Pasaulio čempionu tapo buvęs imtynininkas 29-erių Reese Hoffa, pernai Maskvoje laimėjęs planetos uždarų patalpų čempionatą. Šeštadienį R.Hoffa rutulį nustūmė 22,04 m ir 43 cm aplenkė tėvynainį Adamą Nelsoną. Jau ketvirtame pasaulio čempionate dalyvaujantis A.Nelsonas prarado čempiono titulą. Sidabrą jis buvo iškovojęs ir 2001 bei 2003 metų pirmenybėse.

Moterų rutulio stūmimo sektoriuje aukso medalį pelnė 22 metų Naujosios Zelandijos atletė Valerie Vili. Ji tik paskutiniu bandymu nustūmė rutulį 20,54 m ir, pagerinusi sezono rekordą, pusmetriu aplenkė jau po pirmo bandymo pirmavusią 2005 metų planetos čempionę baltarusę Nadeždą Ostapčuk. Ši paskutiniu bandymu taip pat pagerino savo rezultatą, bet nuo čempionės atsiliko 6 centimetrais.