Per savaitę - dvi pergalės

2010 02 06 0:00
Į tarptautinius vandenis išplaukusi A.Palšytė nesutriko.
Tomo Gaubio (ELTA) nuotrauka

Sparčiai tobulėjanti jaunoji Lietuvos šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė laimėjo tarptautines varžybas Austrijoje.

Lince vykusiame uždarųjų patalpų lengvosios atletikos turnyre "Gugl Indoor 2010" Vilniaus lengvosios atletikos mokyklos auklėtinė septyniolikmetė A.Palšytė moterų šuolių į aukštį rungtyje buvo nepralenkiama. Trenerės Tatjanos Krasauskienės auklėtinė ketvirtadienį įveikė 1,88 m, tai - antras rezultatas per visą jaunos sportininkės karjerą. Įdomu, jog pergalę lėmusį aukštį (1,88 m) Airinė įveikė jau pirmuoju bandymu (kaip ir 1,70 m, 1,76 m bei 1,79 m). 1,82 m ji peršoko antruoju mėginimu. Ir net trijų bandymų lietuvei prireikė, kad įveiktų 1,85 m ir išsiveržtų į lyderes.

Antrąją vietą Lince užėmė 8 metais už lietuvę vyresnė Sent Lusijos atstovė Levern Spencer (1,85 m), trečia buvo šiemet dvidešimtąjį gimtadienį švęsianti kroatė Ana Simič (1,82 m). Primename, jog praėjusį šeštadienį A.Palšytė laimėjo Vilniuje vykusias Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybas, kur pasiekė asmeninį, o kartu ir 17-mečių, 18-mečių bei 19-mečių Lietuvos rekordą - 1,92 m.

Lince dėl prizinių vietų konkuravo ir daugiau Lietuvos atletų, tačiau ant laureatams skirtos pakylos užlipo tik šalies rekordininkė kaunietė Sonata Tamošaitytė - 60 m barjerinio bėgimo rungtyje ji užėmė trečiąją vietą - 8,36 sekundės.