LENGVOJI ATLETIKA

Pirmąją dieną - keturi finalininkai

2012 06 28 8:28

Vakar Suomijos sostinėje Helsinkyje prasidėjusiame Europos lengvosios atletikos čempionate pirmąją dieną startavę lietuviai nenuvylė.

Sprinteriai Lina Grinčikaitė ir Rytis Sakalauskas trečiadienį sėkmingai įveikė du etapus ir šį vakarą bėgs finale.

Vakar rytą Lina laimėjo 100 m sprinto atrankos bėgimą (10,38 sek.), o bendrojoje įskaitoje jos laikas buvo šeštas. Vakare pirmajame pusfinalyje bėgusi L.Grinčikaitė finišavo trečia (11,34 sek.) ir iškovojo kelialapį į finalą. Jis vyks šiandien 18.30 val.

100 m sprinto vyrų kvalifikacijoje savo bėgimą laimėjo ir 25-ąjį gimtadienį vakar šventęs R.Sakalauskas (10,23 sek.), bendrojoje įskaitoje jo laikas buvo trečias. Vakare pirmajame iš trijų pusfinalių Rytis finišavo antras (10,23 sek.) ir šį vakarą 19.45 val. jis kovos finale dėl medalio.

Šuolių į aukštį varžybų finalininke vakar tapo Airinė Palšytė. Ji trečiuoju bandymu įveikė 1,90 m aukštį ir to pakako. Šį sezoną tai geriausias jos rezultatas. Finalas - šiandien, pradžia 17.45 val. Austra Skujytė, deja, peršoko tik 1,87 m (antruoju bandymu) ir, užėmusi 13 vietą, liko už borto.

Šios rungties vyrų atrankos varžybose sėkmingai pasirodė ir Raivydas Stanys, B grupėje šokdamas be klaidų jis užėmė pirmąją vietą (2,26 m) ir užsitikrino vietą finale. Jis vyks penktadienį, pradžia - 18.40 val.

400 m barjerinio bėgimo atrankoje Silvestras Guogis savo bėgime užėmė ketvirtąją vietą (51,25 sek.) ir šiandien 13.15 val. startuos pusfinalyje. Šioje rungtyje Eglė Staišiūnaitė trečią kartą šį sezoną pagerino asmeninį rekordą (56,58 sek.) - savo bėgime ji buvo ketvirta ir iškovojo vietą pusfinalyje, jis vyks šį rytą 10.30 val. Beje, Eglė įvykdė ir olimpinį B normatyvą.

Per 400 m atrankos bėgimą Agnė Šerkšnienė finišavo trečia (52,89 sek.) ir šiandien 17.15 val. bėgs pusfinalyje.

Indrė Jakubaitytė ietį nusviedė 54,39 m ir, A atrankos grupėje užėmusi 7 vietą, baigė pasirodymą. Po B grupės varžybų bendrojoje įskaitoje Indrė liko penkiolikta.

Vitalijus Kozlovas neįveikė 800 m kvalifikacijos barjero - savo bėgime jis liko penktas (1:48,61), bendrojoje įskaitoje - 27-as ir į pusfinalį nepateko.