Pirmieji lietuvių medaliai Belgrade

2009 07 09 0:00
Vakar auksu sužibo L.Grinčikaitė ir bronza suspindo G.Titenis.
Alfredo Pliadžio nuotraukos

Serbijos sostinėje Belgrade vykstančioje pasaulio universiadoje plaukikas Giedrius Titenis pelnė pirmąjį medalį Lietuvai - bronzinį. O netrukus sulaukėme auksinio Linos Grinčikaitės pasirodymo - ji laimėjo 100 m bėgimo finalą.

Giedrius Titenis jau keturis kartus gerino 100 m ir 200 m plaukimo krūtine šalies rekordus, buvo tapęs šių žaidynių rekordininku, o vakar jis pirmasis iškovojo medalį Lietuvai.

200 m plaukimo krūtine rungties finale vakar pagrindinis Giedriaus konkurentas buvo laikomas pusfinalyje iš jo universiados rekordininko titulą paveržęs amerikietis Seanas Mahoney (2:09,79).

Tačiau JAV plaukikas finale pristigo jėgų - finišavo tik penktas. G.Titenis nuotolį įveikė per 2:11,14 ir iškovojo bronzos medalį. Lietuvos plaukikas 2,41 sek. nusileido universiados čempionu tapusiam ukrainiečiui Igoriui Borysikui ir vos 0,12 sek. - sidabrą iškovojusiam japonui Naoyai Tomitai. I.Borysikas sumušė universiadų 200 m plaukimo krūtine rekordą (2:08,73).

100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale dėl medalio kovos Paulius Viktoravičius. Kvalifikaciniame plaukime jis parodė penktąjį rezultatą (49,42 sek.), tarp 69 dalyvių, o pusfinalyje sugaišo 49,46 sek. ir buvo septintas tarp 16 dalyvių.

Lengvaatlečių varžybose trečiadienį daugiausia tikėtasi iš geriausios mūsų šalies sprinterės Linos Grinčikaitės. Olimpietė pateisino viltis. 100 m bėgimo rungties ketvirtfinalyje ir pusfinalyje ji kaskart gerino rezultatą (11,49 ir 11,37 sek.), o finale pasiekė asmeninį sezono rekordą - 11,31 sek. ir tapo universiados čempione.

Už L.Grinčikaitės nugaros liko japonė Takahashi Momoko (11,52 sek.) ir portugalė Sonia Tavares (11,54 sek.).

Vaikinų 100 m bėgimo pusfinalyje Rytis Sakalauskas buvo ketvirtas (10,39 sek.) bei pateko į finalą. O ten jis užėmė penktąją vietą - 10,41 sek. Čempionu tapo Rolando Kruzas Palaciosas iš Hondūro - 10,30 sek.

Pirmais bandymais peršokęs kartelę 2,00, 2,10, 2,15 ir 2,20 m aukštyje vietą finale užsitikrino Nerijus Bužas, kuriam toliau šokinėti jau nebuvo reikalo.

Nepasisekė Linai Andrijauskaitei šuoliuose į tolį. Su 6,05 m rezultatu ji nepateko į finalą ir tenkinosi keturiolikta pozicija.

Moterų disko metimo finale dalyvavusi Zinaida Sendriūtė liko septinta. Pirmuoju bandymu įrankį ji nusviedė toliausiai - 55,65 m. Čempione tapo australė Dani Samuels (62,48 m).