LENGVOJI ATLETIKA

Po D.Škarnulio debiuto - dozė optimizmo

2007 09 03 0:00
Sunkiausioje sportinio ėjimo rungtyje dvyliktąją vietą užėmęs D.Škarnulis Lietuvos sporto gerbėjams pateikė malonią staigmeną.

Vakar Osakoje pasibaigusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate nė vienas iš šešių mūsų šalies pasiuntinių nelaimėjo medalio. Tačiau malonią staigmeną pateikė Lietuvos sportinio ėjimo čempionas Donatas Škarnulis - pasaulio pirmenybių debiutantas 50 km distanciją įveikė dvyliktas.

29-erių D.Škarnulio rezultatas - 3.59:48. Tai aukščiausia per visą Lietuvos istoriją vyrų ėjikų užima vieta pasaulio lengvosios atletikos čempionatuose (iki šiol geriausiai buvo pasirodęs Gintaras Andriuškevičius - 2001 metų pasaulio pirmenybėse Kanados Edmontono mieste jis 20 km distanciją įveikė dvidešimtas).

Atradimas Osakoje

Iš 54 ėjikų šeštadienį 50 km distancijos nebaigė 23 - devyni sportininkai buvo diskvalifikuoti, keturiolika iš trasos pasitraukė patys. Pirmenybių aukso medalį iškovojo australas Nathanas Deakesas

(3.43:53), vicečempiono titulas atiteko prancūzui Yohanui Diniz (3.44:22), bronzos medalis įteiktas italui Alexui Schwazerui (3.44:38).

Šių metų pasaulio čempionatas mūsų šalies rinktinės lyderiams paženklintas traumomis. Tad netikėtai sužibusi D.Škarnulio žvaigždė nuteikia optimistiškai - šalia neplanuotų praradimų Osakoje jis tapo tikru atradimu. Beje, Donatas turi brolį dvynį Darių, kuris taip pat geras ėjikas. Spalio 21 dieną dvyniai švęs jubiliejinį - trisdešimtąjį - gimtadienį.

O dabar prisiminkime kitų lietuvių startus Osakoje. Planuotas prizininkas disko metikas V.Alekna dėl traumos liko tik ketvirtas. Septynkovininkė Austra Skujytė dėl skaudamos kojos nesugebėjo išlaikyti po šeštos rungties turėtos trečiosios vietos ir galutinėje įskaitoje liko šešta. Iš pirmenybių debiutantės ietininkės Indrės Jakubaitytės ir jau šeštajame pasaulio čempionate dalyvavusios ėjikės Sonatos Milušauskaitės itin aukštų vietų ir nesitikėta (jos užėmė atitinkamai 25 ir 22 vietas).

Ir stajerei trukdė trauma

O vakar, paskutinę čempionato dieną, moterų bėgimo maratono varžybose nepasisekė ir dar vienai pasaulio čempionato debiutantei valingajai coliukei Živilei Balčiūnaitei. Nors pusę distancijos Lietuvos stajerė bėgo lyderių grupėje, vėliau ji atsiliko ir distanciją baigė 33-ia. 42 km 195 m nuotolį Živilė įveikė per 2.43:28. Tarp Europos maratonininkių Lietuvos rekordininkės Ž.Balčiūnaitės rezultatas buvo keturioliktas, o iš 66 bėgikių distanciją Osakoje baigė 57.

Praėjusių metų Europos čempionate ketvirtąją vietą užėmusi Živilė vakar rungtyje buvo priversta sulėtinti tempą dėl skaudamos kojos. Moterų maratono pasaulio čempionės titulą po ketverių metų pertraukos iškovojo 35 metų Kenijos stajerė Catherine Ndereba (2.30:37), sidabras atiteko Kinijos bėgikei Zhou Chunxiu (2.30:45), bronza - japonei Reiko Tosą (2.30:55), kuri savo šaliai šiose pirmenybėse iškovojo pirmą apdovanojimą.

Aukso karštligė

Trečiojo aukso medalio savininku čempionate Osakoje tapo

amerikietis Tysonas Gay, kartu su komandos draugais laimėjęs

estafetę 4x100 m - 37,78 sekundės. Anksčiau 25 metų T.Gay šiose

pirmenybėse laimėjo 100 ir 200 m bėgimo rungtis. Iki šiol tik dviem sportininkams per vienas pirmenybes buvo pavykę iškovoti po tris aukso medalius. Dukart (1983 ir 1987 m.) tai padarė amerikietis Carlas Lewisas, o kartą (1999 m.) jo tautietis Maurice'as Greene'as.

Kitų rungčių nugalėtojai

Dešimtkovė - Romanas Šebrlė (Čekija) - 8676 tšk.

Vyrų šuoliai su kartimi - Bradas Walkeris (JAV) - 5,86 m

Moterų estafetė 4x100 m - JAV komanda - 41,98 sek.

Vyrų estafetė 4x400 m - JAV komanda - 2:55,56

JAV lengvaatlečiai Osakoje per 9 dienas susižėrė 26 medalius ir komandų įskaitoje tapo nugalėtojais. Amerikiečių sąskaitoje - 14

aukso, 4 sidabro ir 8 bronzos apdovanojimai.

Antrąją vietą su 13 (5, 3, 5) medalių užėmė Kenijos komanda, tik

paskutinę čempionato dieną į trečiąją poziciją nustūmusi Rusijos (16

- 4, 9, 3) lengvaatlečius.

Vienintelį aukso medalį iškovojusi Estija komandų rikiuotėje penkioliktąją vietą pasidalijo su septynių šalių sportininkais. Medalius Osakoje pelnė 46 valstybių lengvaatlečiai.