LENGVOJI ATLETIKA

Po pirmosios dienos V.Žemaitytė - ketvirta

2007 08 10 0:00

Tailande vykstančioje XXIV vasaros universiadoje penktąją vietą sportinio ėjimo varžybose užėmė Neringa Aidietytė. Tai aukščiausia Lietuvos ėjikų vieta per visą universiadų istoriją. Ar pavyks Europos jaunimo daugiakovės čempionei Viktorijai Žemaitytei ir universiadoje užlipti ant prizininkių pakylos, sužinosime jau šiandien.

Ėjikė Neringa Aidietytė 20 km nuotolį nužingsniavo per 1 val. 38 min. 57 sekundes. Nuo bronzos medalį iškovojusios baltarusės Snežanos Jurčenko (1:37:26) lietuvė atsiliko 1 min. 31 sekundę. Auksas teko kinei Qiuyan Jiang (1.35:22). Brigita Virbalytė (1.41:06) tarp 15 finišavusių (startavo 16) ėjikių užėmė 10-ąją vietą.

Vakar septynkovės varžybas pradėjo Europos jaunimo čempionė Viktorija Žemaitytė. Pirmąją rungtį - 100 m barjerinį bėgimą - ji baigė per 14,49 sekundės (910 tšk.) ir užėmė aštuntąją vietą. Po pergalės šuolių į aukštį sektoriuje (184 cm - 1029 tšk.) lietuvė pakilo į trečiąją vietą bendrojoje įskaitoje. Trečiojoje - rutulio stūmimo - rungtyje Viktorija buvo antra - 13,61 m (762 tšk.) ir bendrojoje įskaitoje tapo lydere (2707 tšk.). Atrąją vietą užimanti rusė Natalija Kotova (2700) nuo lietuvės atsiliko 7 taškais. Tačiau paskutinėje pirmosios dienos rungtyje V.Žemaitytė 200 m savo bėgime nubėgo per 25,15 sek. (873 tšk.) ir buvo ketvirta po N.Kotovos - 24,93 sek. (893 tšk.), o bendrojoje įskaitoje Viktorija smuktelėjo į ketvirtąją vietą (3580 tšk.). Ją aplenkė ukrainietė Ganna Melničenko (3595 tšk.), rusė N.Kotova (3593) ir belgė Sara Aerts (3581).

Šiandien Viktorijos laukia dar trys rungtys - šuolių į tolį, ieties metimo ir 800 m bėgimo. Ir tada jau sužinosime, ar pavyko mūsų atletei iškovoti medalį.

Kvalifikacinį barjerą įveikė merginų estafetės 4x100 m komanda - ji pakartojo 24 metų senumo šalies rekordą (44,72) ir, užėmusi penktąją vietą, pateko į finalą. Jame mūsiškės buvo šeštos (44,88). Čempionėmis tapo Suomijos bėgikės (43,48 sek.).

400 m bėgimo atrankos varžybose Jūratė Kudirkaitė savo bėgime užėmė šeštąją vietą (54,29 sek.) ir buvo tarp laimingųjų, kurios pagal dar keturis geriausius rezultatus pateko į finalą.

Tomas Intas ietį nuskraidino 67,60 m ir tarp 25 dalyvių liko tryliktas. Iki finalininkų dvyliktuko jam pritrūko 63 centimetrų.

Į 100 m barjerinio bėgimo pusfinalį nepateko Sonata Tamošaitytė, ji nuotolį nubėgo per 13,89 sekundės ir buvo tik šešta savo bėgime.

Kaip jau rašėme, sėkmingai vyrų krepšinio turnyro grupės varžybas baigė Lietuvos studentai, iškovoję dvi nesunkias pergales. Tačiau jas apkartino snaiperio Giedriaus Kurtinaičio trauma. Per pirmąsias rungtynes su amerikiečiais žaidėjas parkrito ir susilaužė plaštakos kaulą. Giedriaus ranką teko sugipsuoti.

Manoma, kad į aikštelę jis galės grįžti greičiausiai po mėnesio.