LENGVOJI ATLETIKA

Prestižinėje rungtyje - auksinis bėgimas

2009 07 18 0:00
Neseniai pergalę šventusi universiadoje L.Grinčikaitė savo trofėjų kolekciją papildė Europos jaunimo čempionės titulu.
Aliaus Koroliovo (ELTA) nuotrauka

Kaune vykstančio Europos lengvosios atletikos jaunimo (iki 23 metų) čempionato vienoje prestižiškiausių rungčių - 100 m sprinte - 22 metų klaipėdietė Lina Grinčikaitė finale buvo nepavejama ir pirmoji Lietuvai iškovojo medalį. Auksinį!

Tai jau antras trenerio Edmundo Norvilo auklėtinės iškovotas aukso medalis šį mėnesį. Neseniai Serbijos sostinėje Belgrade Lina tapo pasaulio universiados 100 m sprinto čempione. O dabar savo iškovojimų kolekciją papildė ir Europos jaunimo čempionės titulu.

Vieta svarbiau už rezultatą.

Finale Linos rezultatas buvo 11,37 sek. (jos asmeninis rekordas - 11,31 sek.). 100 m bėgimo vicečempione tapo ukrainietė Natalija Pogrebniak (11,45), bronzine prizininke - lenkė Marika Popowicz (11,50).

Po pergalės L.Grinčikaitė džiaugėsi, kad spėjo atgauti jėgas po varginančių startų universiadoje ir teigė esanti patenkinta savo rezultatu finale (mat daugelis tikėjosi, kad ji pagerins Lietuvos rekordą, kuris vis dar priklauso Agnei Eggerth-Visockaitei - 11,29 sek.). Naujoji Europos čempionė vakar dar sykį pakartojo tai, ką sakė šio čempionato išvakarėse: "Tokiose varžybose svarbiausia ne rezultatas, o užimta vieta. Aš labai laiminga. Ir kaip galima nelaimėti, kai aplinkui jaučiu tokį palaikymą!"

Linos žodžiai nuteikia optimistiškai, nes ji dar ketina startuoti 200 m ir estafetės 4x400 m rungtyse.

Mažai iki medalio pritrūko vyrų 100 m finale bėgusiam Alekso Stanislovaičio auklėtiniui kauniečiui Ryčiui Sakalauskui - jis pasiekė asmeninį rekordą ir užėmė ketvirtąją vietą - 10,38 sekundės. Čia visus medalius pelnė Didžiosios Britanijos sprinteriai - Harry Aikines-Aryeetey (10,15 sek.), Leevanas Yearwoodas (10,26 sek.) ir

Rionas Pierre'as (10,28 sek).

Pakartojo Lietuvos rekordą

Šiemet universiadoje Belgrade iškovojusi vicečempionės titulą ir tapusi Lietuvos 100 m b/b rekordininke (13,10 sek.) Sonata Tamošaitytė vakar sėkmingai įveikė du etapus. Tarp 31 dalyvės atrankos varžybose lietuvės rezultatas buvo aštuntas - 13,45 sek., o pusfinalyje, pakartojusi asmeninį ir šalies rekordą - 13,10 sek., savo bėgime ir bendrojoje įskaitoje Sonata užėmė trečiąją vietą. Šį vakarą S.Tamošaitytė kovos dėl medalio.

Kartis nubloškė žemyn

Vakar būta ir nusivylimo - dešimtkovininkas Mantas Šilkauskas iki aštuntosios rungties žengęs lyderių trejetuke po šuolių su kartimi buvo priverstas pasitraukti iš kovos dėl medalio.

Po penkių rungčių ketvirtadienį Mantas buvo antras. Vakar 110 m b/b rungtyje Mantas (14,52 sek.) tarp 19 sportininkų trečią poziciją pasidalijo su vokiečiu Steffenu Kahlertu ir po šešių rungčių bendrojoje įskaitoje pakilo į antrąją vietą (4951 tšk.). Kanzaso universitete (JAV) studijuojantis M.Šilkauskas prieš disko, šuolio su kartimi ir ieties metimo rungtis baiminosi, kad neatsinaujintų peties skausmai. Tačiau disko sektoriuje jis pagerino asmeninį rekordą (41,24 m) ir užėmė septintąją vietą, o bendrojoje įskaitoje po septynių etapų smuktelėjo į trečiąją vietą (5641 tšk.).

Tačiau aštuntoji rungtis netikėtai viską sugriovė - lietuvis neįveikė pradinio 4,00 m aukščio ir, negavęs nė vieno įskaitinio taško, pasitraukė iš kovos dėl medalio.

Penktadienį 10 000 m distanciją bėgusi Romo Sausaičio auklėtinė vilnietė Vaida Žūsinaitė užėmė devintąją vietą ir pagerino asmeninį rekordą - 35:49,48. Čempione tapo Rusijos stajerė Natalija Popkova 33:37,31.

Rutulio stūmimo finale vilnietė Virmantė Vaičekonytė liko trylikta tarp 14 dalyvių - 14,06 m, o čempionės titulą iškovojo vokietė Denisė Hinrichs - 19,18 m.

Vakar vakare dar keli mūsų šalies sportininkai kovojo dėl medalių: moterų 400 m bėgimo finale - Agnė Orlauskaitė, vyrų šuolio į tolį sektoriuje - Darius Aučyna.

Kuklios vietos

Vakar vykusioje moterų 20 km sportinio ėjimo rungtyje dalyvavusios trys Lietuvos atstovės tarp 20 startavusiųjų pasirodė kukliai: šešiolikta finišavo Inga Mastianica (1.47:37), septyniolikta - Rita Kaselytė (1.47:54, pasiekė geriausią savo sezono rezultatą), aštuoniolikta - Valerija Lišakova (1.51:25). Europos čempione tapo Rusijos ėjikė Jelena Šumkina (1.33:05), vicečempione - čekė Zuzana Schindlerova (1.33:42), bronzine prizininke - Tatjana Šemiakina iš Rusijos (1.34:13).

Kuklus buvo ir disko metiko Giedriaus Šakinio pasirodymas - jis nepateko į finalą ir tarp 24 dalyvių buvo keturioliktas - 53,36 m (kvalifikacinė norma buvo 57,00 m).

Vyrų 3000 m kliūtinio bėgimo pusfinalyje paskutinis tarp 20 bėgikų liko mūsų šalies atstovas Andrejus Jegorovas, tačiau jis pagerino asmeninį rekordą bei geriausią sezono rezultatą Lietuvoje - 9:16,37.