LENGVOJI ATLETIKA

Priziniai Lietuvos sprinterių startai

2014 01 27 12:11
Volgograde sprinto finale triumfavo Rytis Sakalauskas. LŽ archyvo nuotraukos

Svarbiausioms šių metų varžyboms besirengiantys mūsų krašto sprinto čempionai savaitgalį užsienio arenose lipo ant prizininkų pakylos.

Rusijos mieste Volgograde 14-ą kartą organizuotame tarptatiniame uždarų patalpų lengvosios atletikos turnyre "Gubernatoriaus taurė" 26-erių Lietuvos sprinto čempionas ir rekordininaks kaunietis Rytis Sakalauskas triumfavo 60 m bėgimo finale – 6,73 sek. (atrankos varžybose jo rezultatas buvo 6,79 sek.). Antruoju prizininku tapo Baltarusijos atstovas Aliaksandras Linnikas (6,77), trečiuoju – Rusijos bėgikas Jevgenijus Charinas (6,82).

Alekso Stanislovaičio auklėtinis R.Sakalauskas jau antrą sykį Volgograde lipo ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio. Pirmą kartą tame pačiame turnyre jis visus varžovus nugalėjo 2012 metais, tada pasiekė ir asmeninį rekordą – 6,64 sekundės.

Bordo arenoje L.Grinčikaitė finišavo antra.

Lietuvos sprinto karalienė 26-erių klaipėdietė Lina Grinčikaitė jėgas išbandė Prancūzijos Bordo mieste surengtose tradicinėse uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose “Meeting National de Bordeaux”. Ten Edmundo Norvilo mokinė 60 m bėgimo finale distanciją įveikė antra - 7,38 sek. (atrankos bėgime lietuvės laikas buvo 7,41 sek.). Nugalėtojos titulas atiteko amerikietei Chauntae Bayne - 7,30, trečia finišavo italė Audrey Alloh - 7,42.

Visi pajėgiausi planetos atletai dabar rengiasi kovo 7-9 dienomis Lenkijos kurorte Sopote vyksiančiam pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatui. O vasarą svarbiausios lengvaatlečių varžybos bus organizuotos Ciuriche (Šveicarija) – ten rugpjūčio 12-17 d. vyks Europos čempionatas.