LENGVOJI ATLETIKA

Reaktyvinis U.Bolto finalas

2009 08 18 0:00
Stebint U.Boltą sunku patikėti, kad bėga paprastas mirtingasis.

Jamaikietis Usainas Boltas nenustoja stebinti - Berlyne vykstančio pasaulio lengvosios atletikos čempionato finale 100 m distanciją jis įveikė reaktyviniu greičiu - per 9,58 sekundės. Tai - naujas planetos rekordas.

Metus išsilaikęs ankstesnis šios rungties pasaulio rekordas - 9,69 sek. - irgi priklausė triskart Pekino olimpiados čempionui U.Boltui.

Už greitį - dosnus atlyginimas.

100 m sprinto pasaulio čempiono titulą Berlyne gynęs amerikietis Tysonas Gay'us šį kartą liko antras, nugalėtojui pralaimėjo 0,13 sek., jo rezultatas - 9,71 sekundės. Tai - naujas JAV rekordas. Pasaulio čempionato bronzą pelnė planetos rekordininko tėvynainis jamaikietis Asafa Powellas - 9,84 sekundės.

Ateinantį penktadienį 23-ąjį gimtadienį švęsiančiam reaktyviniam sprinteriui U.Boltui už naująjį planetos rekordą skirtas 100 tūkst. JAV dolerių čekis. Be to, už pasaulio čempiono titulą jam dar priklauso solidi 60 tūkst. JAV dolerių suma. Už tokį sveiku protu sunkiai suvokiamą žmogaus greitį turi būti atlyginta. Nors didžiausi skeptikai įsitikinę, jog net fantastiškų duomenų atletas tokį "skrydį" gali atlikti tik pasistiprinę uždraustais lašais. Laikas greičiausiai atsakys, kas teisus. Mat pastaruoju metu rekordininkų bei čempionų (ir ne tik) dopingo kontrolei skiriamas ypatingas dėmesys.

Trijų lietuvių startai

Deja, vyrų sprinto rungtyse Lietuvos atstovo neišvysime, nors ir turime jauną labai talentingą bėgiką Rytį Sakalauską. Šalies lengvosios atletikos specialistai jo vardą sieja su 2012 metų Londono žaidynėmis. Į Berlyną neatvyko ir tris aukso medalius šią vasarą iškovojusi sprinterė Lina Grinčikaitė (ji tapo pasaulinės universiados, Europos jaunimo ir Lietuvos čempione). Po tokio pasirodymo jai belieka tik ilsėtis. Tačiau mūsų šalies sprinto atstovę Berlyne išvysime - jau šiandien universiados vicečempionė Sonata Tamošaitytė dalyvaus 100 m b/b kvalifikacijos varžybose. 800 m distancijoje savo pasirodymą baigusi jau pirmajame etape bėgikė Irina Krakoviak šiandien bandys laimę 1500 m distancijoje. Šiandien išvysime ir didžiausią mūsų viltį - kvalifikacijos varžybose dalyvaus tituluotasis disko metikas Virgilijus Alekna.