Rekordinis Eglės bėgimas

2010 03 15 0:00
E.Balčiūnaitė finale pagerino 17 metų senumo Lietuvos rekordą.
EPA-Eltos nuotrauka

Įspūdingai Kataro sostinėje Dohoje pasaulio uždarųjų patalpų lengvosios atletikos čempionatą baigė Lietuvos vidutinių nuotolių bėgikė Eglė Balčiūnaitė.

Vakar, paskutinę čempionato dieną, 21-erių šiaulietė E.Balčiūnaitė 800 m bėgimo finale pagerino 17 metų gyvavusį Lietuvos rekordą ir iškovojo aukštą penktąją vietą.

Eglė - pirmoji Lietuvos bėgikė per visą istoriją, kuri pateko į pasaulio uždarųjų patalpų čempionatų bėgimo rungčių finalą. Vakar ji nuotolį įveikė per 2 min. 1,37 sek. Ankstesnis šalies rekordas - 2:01,74 - priklausė Daliai Matusevičienei, jis buvo pasiektas 1993 metų vasario 27 dieną Maskvoje.

800 m bėgimo pasaulio čempione tapo rusė Marija Savinova (1:58,26), sidabro medalis įteiktas Didžiosios Britanijos bėgikei Jennifer Meadows (1:58,43), bronza - amerikietei Alysiai Johnson (1:59,60).

Prizininkėms teko ir piniginės premijos - atitinkamai 40 tūkst., 20 tūkst. ir 10 tūkst. JAV dolerių. Už penktąją vietą Aleksandro Kitanovo auklėtinė E.Balčiūnaitė gavo 6 tūkst. JAV dolerių premiją.

Sekmadienį į 60 m bėgimo finalą nepavyko prasibrauti greičiausiai mūsų šalies sprinterei Linai Grinčikaitei. Antrame bėgimo pusfinalyje 22 metų Klaipėdos sprinterė finišavo penkta (7,34 sek.), o tarp visų 24 pusfinalio dalyvių jos rezultatas buvo tryliktas. L.Grinčikaitės asmeninis 60 m bėgimo rekordas - 7,30 sek. 2006 metais pasaulio uždarųjų patalpų čempionate ji buvo užėmusi 18, o 2008-aisiais - 21 vietą.

Šeštadienį rutulio stūmimo varžybose dalyvavo Austra Skujytė. Geriausiu - trečiuoju - bandymu lietuvė įrankį nustūmė 17,55 m ir, aplenkusi dvi varžoves, liko penkiolikta. Iki kvalifikacinio normatyvo Austrai pritrūko 95 cm. Pirmu bandymu ji rutulį nustūmė 17,07, antru - 17,28 m. A.Skujytės asmeninis rutulio stūmimo rekordas stadione - 17,86, uždarosiose patalpose - 17,63 m.

Dohoje mūsų šaliai atstovavo penki atletai. Kaip jau rašėme, jauniausia visų laikų Lietuvos atstovė pasaulio uždarųjų patalpų čempionatuose septyniolikmetė vilnietė Airinė Palšytė šuolių į aukštį varžybose liko šešiolikta, o 23 metų vilnietis Vitalijus Kozlovas 800 m bėgimo varžybose tarp 27 bėgikų užėmė 17 vietą.