LENGVOJI ATLETIKA

Rinktinės lyderiams - auksas ir sidabras

2010 07 26 0:00
A.Gudžius tapo pirmuoju per visą šalies istoriją pasaulio jaunimo čempionu tarp Lietuvos lengvaatlečių.

Pasaulio jaunimo lengvosios atletikos čempionate Kanadoje aukso medalį vaikinų disko metimo rungtyje iškovojo Andrius Gudžius, o šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė vakar pelnė sidabrą.

Ant aukščiausio pjedestalo laiptelio Vaclovo Kidyko auklėtinis A.Gudžius užlipo diską numetęs 63,78 m (60,80; 63,45; 62,49; 63,41; 63,78; x). Jis tapo pirmuoju per visą šalies istoriją pasaulio jaunimo čempionu tarp Lietuvos lengvaatlečių.

2007 metais pasaulio jaunių čempionate ir Europos jaunimo olimpiniame festivalyje A.Gudžius buvo trečias (1,5 kg svorio diskas: 61,59 m ir 60,07 m), 2008 metais pasaulio jaunimo čempionate - šeštas (58,63 m), o pernai Europos jaunimo pirmenybėse - penktas (60,05 m).

Antrą vietą per disko metimo varžybas Kanadoje užėmė rumunas Andrejus Gagas (61,85 m), o bronzos medalį pelnė australas Julianas Wruckas (61,09 m).

Vakar vėlai vakare šuolių į aukštį sektoriuje dėl medalio kovojo dar viena mūsų šalies atstovė Airinė Palšytė. Penktadienį vykusiose atrankos varžybose lietuvė pirmais bandymais įveikė 1,70 m, 1,74 m, 1,78 m bei 1,81 m aukščius ir kvalifikacijoje dar su penkiomis be klaidų šokinėjusiomis merginomis pasidalino 1-6 vietas.

Kvalifikacinis normatyvas finalui buvo 1,83 m aukštis, tačiau nei viena sportininkė įveikti šio aukščio net nebandė.

Sekmadienio vakarą finale Airinė įveikė 1,89 metro aukštį - tai jai garantavo sidabro medalį. Čempione tapo Juodkalnijos atstovė Marija Vukovič (1,91).