LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIA

Sėkmingas lietuvio debiutas maratone

Valdas Dopolskas Valdo Čirbos (lengvoji.lt) nuotrauka

Sekmadienį Europoje organizuotuose keliuose maratonuose iš lietuvių geriausiai pasirodė vilniečiai: Valdas Dopolskas Poznanėje (Lenkija) 42,195 km distanciją įveikė šeštas, o Darius Sadeckas prestižiniame Eindhoveno (Olandija) maratone finišavo 24-as.

Penkioliktą kartą Poznanėje surengtame maratone dalyvavo per 6 tūkst. bėgikų.

V. Dopolsko svajonė

22 metų V. Dopolskas sekmadienį Poznanėje pasiekė geriausią Lietuvos maratonininkų sezono rezultatą - 2.21:37. Šios rungties Lietuvos vyrų rekordas nuo 1997 metų spalio 26 dienos priklauso šiauliečiui Česlovui Kundrotui - 2.12:35.

Įdomu, jog tai buvo pirmasis V. Dopolsko maratonas jo karjeroje. Trenerio Romo Sausaičio auklėtinis šią vasarą prisipažino svajojąs apie Rio de Žaneiro olimpiadą: „Man labai patinka bėgimas. Noriu šioje srityje ko nors pasiekti. Esu pasirengęs aukoti laisvalaikį, pramogas iškeisti į sportininko rutiną, linksmybes – į režimą. Turiu elitinį trenerį, turiu ištvermingą kūną ir šiuos kozirius bandysiu išnaudoti.“

Poznanės maratono nugalėtoju tapo Kenijos stajeris Kiprotichas Kirui (2.13:08), antrąją vietą užėmė varžybų šeimininkas Emilis Dobrowolskis (2.15:40), trečiąją - kitas Kenijos stajeris Soy Kipsangas (2.16:20). Moterų maratoną laimėjo irgi Kenijos atstovė Makori Chepkirui (2.32:55), o kitas dvi prizines vietas pasidalijo lenkės - atitinkamai Agnieszka Mierzejewska (2.39:06) ir Arleta Meloch (2.45:43).

Eindhoveno trasoje

Buvęs orientacininkas Darius Sadeckas Eindhoveno maratone iš lietuvių finišavo pirmas / Jūratės Žemaitytės nuotrauka

31 kartą organizuotame prestižiniame Eindhoveno maratone sekmadienį net keturi Lietuvos stajeriai pateko į pirmąjį šimtuką. Iš jų aukščiausią - 24-ąją - vietą užėmė Povilo Rakštiko auklėtinis buvęs orientacininkas 35 metų D. Sadeckas (2.24:19). Beje, praėjusį mėnesį sostinėje organizuotame tradiciniame Vilniaus maratone jis triumfavo pusės maratono distancijoje. Gediminas Grinius Olandijoje finišavo 70-as (2.39:53), Vaidas Žlabys - 71-as (2.40:13), Antanas Žukauskas – 81-as (2.43:10) .

Eindhoveno maratone nugalėtojo laurais džiaugėsi Etiopijos stajeris Tilahunas Regassa (2.06:21), antrąją ir trečiąją vietas užėmė Kenijos bėgikai - atitinkamai Jonathanas Maiyo (2.06:47) ir Alfersas Lagatas (2.07:10). Moterų maratono nugalėtoja ir prizininkėmis tapo Lenkijos stajerės: Iwona Lewandowska (2.28:33), Olha Kalendarova-Ochal (2.32:06) ir Monika Stefanowitz (2.32:25).

Šiame maratone klasifikuoti 1296 dalyviai.