LENGVOJI ATLETIKA

Šiandien Osakoje startuoja S.Milušauskaitė

2007 08 31 0:00
Sprinteris T.Gay`us vakar iškovojo antrą aukso medalį.

Osakoje (Japonija) vykstančiose pasaulio lengvosios atletikos pirmenybėse šiandien 20 km moterų sportinio ėjimo varžybose startuos Sonata Milušauskaitė. O vakar įdomiausia buvo vyrų 200 m sprinto rungtis, kur amerikietis Tysonas Gay'us iškovojo jau antrą pasaulio čempionato medalį.

S.Milušauskaitė - ketvirtoji mūsų šalies pasiuntinė iš šešių, startuojanti Osakoje. Jau rašėme, kad Atėnų žaidynių vicečempionė septynkovininkė Austra Skujytė ten užėmė šeštąją vietą. Dukart olimpiniam ir pasaulio bei Europos čempionui disko metikui Virgilijui Aleknai dėl traumos nepavyko trečią kartą iš eilės tapti planetos čempionu - jis liko ketvirtas. O ietininkė Indrė Jakubaitytė pralaimėjo kovą dėl kelialapio į finalą - atrankos varžybose buvo tik 25-a. Taigi šiandien laimę bandys S.Milušauskaitė. Rytoj 50 km vyrų sportinio ėjimo varžybose dalyvaus Donatas Škarnulis.

Vakar čempionate greičiausias pasaulio sprinteris amerikietis Tysonas Gay'us iškovojo antrą pasaulio čempionato medalį, aplenkęs visus varžovus ir 200 m bėgimo finale. Sekmadienį pelnęs auksą 100 m bėgimo rungtyje T.Gay'us ketvirtadienį 200 m įveikė per 19,76 sek. ir, pagerinęs čempionatų rekordą, pakartojo savo tėvynainių Maurice'o Greene'o (1999 m.) ir Justino Gatlino (2005 m.) laimėjimą. Jie pasaulio čempionatuose taip pat laimėjo abi sprinto rungtis.

Sidabro medalį pelnė Usainas Boltas iš Jamaikos (19,91 sek.), bronzos - JAV sprinteris Wallace'as Spearmonas (20,05 sek.).

24 metų Australijos bėgikė Jana Rawlinson po ketverių metų susigrąžino pasaulio čempionės titulą 400 m barjerinio bėgimo rungtyje (53,31 sek.), ji 0,19 sek. aplenkė čempionės titulą praradusią rusę Juliją Pečionkiną (53,50). Bronza atiteko lenkei Annai Jesien (53,92).

Vokietijos kūjo metikė trečiuoju bandymu tapo planetos čempione. Aukso medalį moterų kūjo metimo sektoriuje ketvirtadienį iškovojo 23-ejų vokietė Betty Heider (74,76 m). Ji tik 2 cm aplenkė dukart (2001 ir 2003 m.) pasaulio čempionę kubietę Yipsi Moreno (74,74 m), kuri, kaip ir prieš dvejus metus, liko antra. Trečiąją vietą užėmė pirmąjį medalį šiose pirmenybėse Kinijai iškovojusi Zhang Wenxiu (74,39 m).

Itin atkaklios buvo vyrų šuolių į tolį varžybos, kuriose nugalėtojas paaiškėjo po paskutinio bandymo - nušokęs 8,57 m ir pagerinęs Amerikos rekordą planetos čempionu tapo 24-erių Irvingas Saladino iš Panamos. Pasaulio vicečempiono titulas atiteko paskutiniu bandymu 8,47 m nusviejęs ir šalies rekordą pagerinęs italas Anrew Howe'as. Trečias liko 2003 ir 2005 metų pasaulio bei Atėnų olimpiados čempionas amerikietis Dwightas Phillipsas - 8,30 metro.