LENGVOJI ATLETIKA

Sidabrinis A. Palšytės šuolis Stokholme

2014 08 22 11:32
Airinė Palšytė Reuters/Scanpix nuotrauka

Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos Deimantinės lygos varžybų turnyre "DN Galan" Švedijos sostinėje antrąją vietą užėmė Lietuvos šuolių į aukštį rekordininkė 22-ejų vilnietė Airinė Palšytė.

Stokholmo stadiono šuolių į aukštį sektoriuje susirinko dešimt neseniai Ciuriche (Šveicarija) pasibaigusio Europos čempionato finalininkių. Tarp jų buvo visos 2014-ųjų Senojo žemyno pirmenybių prizininkės.

Ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio ketvirtadienį Stokholme lipo šių metų Europos vicečempionė rusė Marija Kučina, antruoju bandymu įvekusi 1,94 m aukštį. Šalia jos stojo antrąją vietą užėmusi Tatjanos Krasauskienės auklėtinė A. Palšytė, šaltu vėjuotu oru į tokį pat aukštį iškeltą kartelę peršokusi trečiuoju bandymu. 1,80 m ir 1,85 m lietuvė įveikė pirmuoju mėginimu, o 1,90 m – antruoju. Šių metų liepos 27 dieną Kaune A. Palšytė peršoko į 1,98 m aukštį iškeltą kartelę ir pagerino pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą.

Trečiąja pozicija Stokholme surengtose Deimantinės lygos varžybose tenkinosi Europos čempionė iš Ispanijos Ruth Beitia (Ispanija), o kartu su ja ant to paties laiptelio lipo ir Europos čempionato bronzinė prizininkė iš Kroatijos Ana Šimič, abiejų rezultatas - 1,90 metro.

Nacionalinį 200 m bėgimą Stokholmo turnyre laimėjo Agnė Šerkšnienė (23,58 sek.), aplenkusi keturias Švedijos bėgikes.