LENGVOJI ATLETIKA

Šiemet Bostono maratone griaudėjo ovacijos

2014 04 22 12:07
M.Keflezighki tapo pirmuoju amerikiečiu, kuriam po 31 metų pavyko laimėti Bostono maratoną. Reuters/Scanpix nuotraukos

Pirmadienį Bostone (JAV) surengto maratono (42,195 km) nugalėtojais tapo Kenijos bėgikė Rita Jeptoou ir JAV stajeris Mebrahtomas Keflezighi, itin pradžiuginęs savo gerbėjus amerikiečius.

Pernai kruvinu terorizmo aktu pažymėtas prestižinis maratonas šį kartą buvo itin akylai prižiūrimas specialiųjų tarnybų. Bėgimo trasos prieigas iš aukštai pro žydrą dangų skrodžiančių malūnsparnių langus visą laiką stebėjo kariškiai. Jie drauge su gausybe žiūrovų tapo 118-ojo Bostono maratono herojų triumfo liudininkais. Finišo liniją kirtusį nugalėtoją amerikiečiai sveikino gausiomis ovacijomis.

Greičiausias Bostono maratone - 2.08:37 - pirmadienį buvo iš Eritrėjos kilęs afroamerikietis M.Keflezighki (2006-aisiais čia jis finišavo trečias). San Diege (Kalifornijos valstija) gyvenantis pirmadienio bėgimo herojus tapo pirmuoju amerikiečiu po Grego Meyerio (1983 m.), kuriam pavyko laimėti Bostono maratoną. Gegužės 5 dieną M.Keflezighi švęs 39-ąjį gimtadienį. Antras bei trečias pirmadienį finišavo Kenijos stajeriai atitinkamai Wilsonas Chebetas (2.08:48) ir Franklinas Chepkwony (2.08:50).

Moterų elito grupėje pirmadienį nugalėtojos titulą apgynė ir šios trasos rekordą pasiekė 23-ejų R.Jeptoo - 2.18:57. Tai buvo trečioji Kenijos stajerės pergalė šiame maratone, anksčiau ji Bostone triumfavo 2006 ir 2013 metais. R.Jeptoo tapo septintąja bėgike per visą Bostono maratonų istoriją, kuriai pavyko laimėti tris kartus. Antrąją bei trečiąją vietas moterų grupėje užėmė etiopės Buzunesh Deba (2:19:59) ir Mare Dibaba (2:20:35).

Moterų grupėje R.Jeptoo iš Kenijos apgynė nugalėtojos titulą ir pasiekė Bostono trasos rekordą.