LENGVOJI ATLETIKA

Sostinėje lenktyniavo Kalėdų seneliai

2010 12 28 0:00
Tradiciniame bėgime Vilniaus gatvėmis šiemet dalyvavo beveik pusė tūkstančio entuziastų.
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka

Šeštadienį įvyko jau 35-asis Kalėdinis bėgimas sostinės gatvėmis, jame varžėsi beveik 500 bėgimo entuziastų.

Prie starto linijos stojo ne tik profesionalūs sportininkai, bet ir mėgėjai bei visas būrys Kalėdų senelių, kurie praeiviams negailėjo linkėjimų ir pripildė miestą geros šventinės nuotaikos.

Varžybų organizatoriai džiaugėsi, kad bėgimo entuziastai nepraleido progos paskutinį kartą metuose pasivaržyti, o Kalėdų seneliai - pamiklinti kojų. Vienas populiaraus renginio organizatorių Jonas Grigas apgailestavo, kad šiemet nepavyko peržengti 500 dalyvių skaičiaus: "Truputį pritrūko iki pusės tūkstančio. Tam įtakos turėjo ir suprastėjęs oras bei raginimai vengti kelionių."

Kalėdinis bėgimas, kaip ir kasmet, prasidėjo "Žalgirio" stadione. Pagrindinį 12 km nuotolį iš moterų greičiausiai įveikė Violeta Godlevska iš Paberžės. Ji trasoje sugaišo 46 min. 49 sek. Antra finišavo kaunietė Kristina Rybakovaitė (50 min. 50 sek.), trečiąją vietą užėmė vilnietė Indrė Valaitė (51 min. 32 sek.).

Tokią pačią distanciją iš vyrų greičiausiai įveikė Mantas Diliūnas iš Pakruojo (38 min.), aplenkęs Aurimą Skinulį iš Kėdainių (38 min. 8 sek.) bei Darių Sadecką iš Vilniaus (38 min. 26 sek.).

5 km distanciją moterų grupėje greičiausiai įveikė kupiškietė Roberta Žeidytė (20 min.), antra finišo liniją kirto pasvalietė Armanda Medutytė (20 min. 24 sek.), trečia - Agnė Juodagalvytė (22 min. 16 sek.).

Vyrų grupėje 5 km nuotolyje nugalėjo kaunietis Jonas Vytautas Gvildys (15 min. 20 sek.). Antras finišavo vilnietis Vytautas Bieliūnas (16 min. 5 sek.), trečias - kaunietis Konstantinas Tichonovas (16 min. 25 sek.).

Tradiciškai Kalėdinio bėgimo nepraleido kūno kultūros mokytojas Vytautas Stanevičius, kuris yra vienintelis bėgimo mėgėjas, dalyvavęs visuose Kalėdiniuose bėgimuose.

Jauniausia iš beveik 500 šių metų Kalėdinio bėgimo dalyvių buvo aštuonerių Miglė Dominaitė. Vyriausias - vilnietis Valdas Levickas, kuriam net 88 metai.