Sprinteriai žengia į atgimimo epochą

2009 07 20 0:00
Bronzinės sprinto princesės: iš kairės - L.Grinčikaitė, S.Tamošaitytė, S.Peseckaitė ir L.Andrijauskaitė.
Aliaus Koroliovo (ELTA) nuotrauka

Dar visai neseniai niekas nedrįso net svajoti apie trumpus nuotolius bėgančių mūsų sportininkų medalius aukščiausio lygio varžybose. Tačiau realybė paneigė šią nuostatą - vakar Kaune pasibaigusio Europos lengvosios atletikos jaunimo (iki 23 metų) čempionato paskutinėje rungtyje mūsų šalies sprinterės dovanojo Lietuvai ir antrą medalį.

Kaune Lietuva džiaugėsi dviem medaliais. Abu iškovoti prestižiškiausiose rungtyse: antrą varžybų dieną, penktadienį, Edmundo Norvilo auklėtinė klaipėdietė Lina Grinčikaitė tapo 100 m bėgimo čempione, o vakar paskutinėse čempionato varžybose - moterų estafetėje 4x100 m ji ištempė merginų komandą į trečiąją vietą.

Netikėti nesklandumai.

Lietuvai bronzą pelnė Silva Peseckaitė, Lina Andrijauskaitė, Sonata Tamošaitytė ir L.Grinčikaitė, kuriai tai jau antras medalis šiame čempionate, o visai neseniai pasaulinėje universiadoje Belgrade (Serbija) ji irgi tapo 100 m bėgimo čempione. Vakar finale mūsų sprinto princesių rezultatas buvo 44.09 sek. Dabar ne laikas apgailestauti, kad ne viskas vyko idealiai prieš paskutinįjį etapą, kai S.Tamošaitytė perdavė estafetės lazdelę L.Grinčikaitei. Svarbiausia, kad sulaukėme antrojo medalio. Čempionių titulą iškovojo Didžiosios Britanijos komanda (Annabelle Lewis, Joey Duck, Lucy Sargent ir Elaine O'Neill) - 43,89 sek., vicečempionėmis tapo Lenkijos atstovės (Agnieszka Ceglarek, Marika Popowicz, Milena Pedziwiatr ir Weronika Wedler) - 43,90 sek.

Vyrų estafetėje 4x100 m lietuviai (Egidijus Dilys, Rytis Sakalauskas, Martas Skrabulis, Aivaras Pranckevičius) nepateko į finalą ir liko devinti - 40,23 sek. (iki finalo pritrūko 0.01 sek.).

Šuolių į aukštį sektoriuje Raivydas Stanys užėmė aštuntąją vietą, trečiuoju bandymu įveikęs 2,21 m. Europos čempionu tapo lenkas Sylwesteris Bednarekas (2,28 m).

Moterų 5000 m bėgime sekmadienį dešimtąją vietą tarp septyniolikos dalyvių užėmė asmeninį rekordą pasiekusi Vaida Žūsinaitė - 16:35,24. O prieš kelias dienas ten pat Vaida buvo devinta 10 000 distancijoje ir taip pat pagerino asmeninį rezultatą.

Šeštadienio viltys subliūško

Šeštadienį bent vieno medalio tikėtasi iš mūsų bėgikių, tačiau ant prizininkių pakylos jų neišvydome. Moterų 800 m bėgimo rungties finale Pekino žaidynių pusfinalininkė Eglė Balčiūnaitė finišavo šešta - 2:02,26. Nors tai buvo geriausias Eglės rezultatas šį sezoną, po finalo ji buvo susikrimtusi. Tikėjosi aukštesnės vietos. Nugalėtoja tapo rusė Jelena Kofanova (1:58,94).

Neseniai pasaulinėje universiadoje iškovojusi 100 m b/b vicečempionės titulą ir tapusi Lietuvos rekordininke S.Tamošaitytė užvakar šios rungties finale finišavo penkta - 13,36 sek. (Sonatos, o taip pat ir šalies rekordas - 13,10 sek.). Po finalo Lietuvos rekordininkė teigė esanti patenkinta užimta vieta, bet ne rezultatu. Pasak jos, kaip ir universiadoje, per vėlai startavo, o svarbiausia - priešpriešinis vėjas sutrukdė greičiau įveikti distanciją. 100 m b/b Europos čempione tapo norvegė Christina Vukičevič - 12,99 sek.

Užvakar abi Lietuvos komandos nepateko į estafečių 4x400 m finalus. Moterų estafetės atrankos varžybose Eglė Staišiūnaitė, Eglė Balčiūnaitė, Rita Balčiauskaitė ir Agnė Orlauskaitė bendrojoje įskaitoje liko devintos - 3:40,69. Tokią pat vietą kvalifikacijoje užėmė ir mūsų vyrų komanda - Artūras Kulnis, Egidijus Švėgžda, Valdas Valintėlis ir Vitalijus Kozlovas - 3:13,13.

Čempionatas dovanojo bazę

LŽ pasiteiravo, kaip Kauno S.Dariaus ir S Girėno stadione vakar finišavusį Europos čempionatą vertina Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) prezidentas Eimantas Skrabulis.

"Tik dėl šio čempionato dabar turime vienintelę normalią lengvosios atletikos sporto bazę Lietuvoje. Ji ir vizualiai graži, ir techniškai gerai "apginkluota". Tai padaryta bendromis įvairių institucijų pajėgomis.

Antras šio renginio pranašumas - daugelis mūsų sportininkų turėjo galimybę išbandyti jėgas tokio aukšto lygio varžybose. Būkime realistai: jei šis čempionatas būtų vykęs ne Kaune, o kitoje šalyje, Lietuvos atletų delegaciją sudarytų ne 43 sportininkai, o dvigubai mažiau. Šeimininkų teisėmis atrinkome geriausius atletus, iš jų beveik visi pagerino asmeninius arba sezono geriausius rezultatus. Be to, daug lietuvių pateko į finalus. Jau antrą varžybų dieną galėjome pelnyti ne vieną medalį (L.Grinčikaitės auksas 100 m sprinte - red.), o du, jei ne už Atlanto studijuojančio dešimtkovininko Manto Šilkausko aštuntoje rungtyje (šuolio su kartimi) patirta peties trauma. Iki tol jis žengė tarp lyderių. (Jau šią savaitę Mantas išskrenda į JAV, kur jam bus atlikta peties operacija - red.).

Nustebino R.Sakalauskas

Paklaustas, ar liko patenkintas Lietuvos sportininkų rezultatais šiame čempionate, E.Skrabulis atsakė: "Po dviejų varžybų dienų jų pasirodymą vertinau aštuoniais balais iš dešimties. Po trečios dienos - septyniais su pliusu iš dešimties. O pasibaigus čempionatui galiu pasakyti, kad sportininkai ir jų treneriai manęs tikrai nenuvylė. Mūsų rinktinė kaip niekada stipri. Joje vėl atsirado komandinė dvasia, kuri padeda siekti aukštumų."

LŽ pasidomėjo, kas LLAF prezidentą labiausiai nustebino šiose varžybose. Į tai E.Skrabuslis atsakė: "Labiausiai nustebino sprinteris Rytis Sakalauskas: 100 m bėgimo finale jis pagerino asmeninį rekordą (10,38 sek.) ir liko per žingsnelį nuo medalio. To dar nėra buvę mūsų vyrų sprinto istorijoje. Apie L.Grinčikaitę jau nekalbu - ji buvo planuota medalininkė ir su kaupu pateisino į ją dėtas viltis. Džiugina Lietuvos sprinto atgimimas. O tie, kuriems šį sykį nepavyko pelnyti medalių, tikrai nenuvylė. Jų kovingumas ir gerėjantys rezultatai nuteikia viltingai".