LENGVOJI ATLETIKA

Su viltimis laukiame Ciuricho savaitgalio

2014 08 16 6:00
Disko metikė Zinaida Sendriūtė kvalifikacinį normatyvą įvykdė antruoju bandymu. AFP/Scanpix nuotrauka

Sekmadienį Ciuriche (Šveicarija) baigsis Europos lengvosios atletikos čempionatas. Gausios Lietuvos delegacijos, kurioje net 35 sportininkai, medalių skrynelė iki penktadienio vakaro buvo tuščia.

Tačiau vilčių, kad į ją įkris bent vienas apdovanojimas, yra. Penktadienio vakarą tarp 14 šuolininkų į aukštį dėl medalių kovojo lietuvis Raivydas Stanys, prieš dvejus metus Europos pirmenybėse iškovojęs sidabro medalį.

Galimybių dar yra

Šįryt 10 val. dėl apdovanojimų pradės varžytis maratonininkės. Šioje rungtyje Lietuvai atstovaus net trys ištvermingosios – Remalda Kergytė, Rasa Drazdauskaitė ir Živilė Balčiūnaitė. Šeštadienio vakarą, 17.45 val., finalines disko metimo varžybas pradės moterys. Mūsų atstovė Zinaida Sendriūtė penktadienį jau antruoju bandymu diską nuskraidino 58,69 m ir, įvykdžiusi kvalifikacinį normatyvą (57,50 m), penktuoju rezultatu pateko į finalą.

Sekmadienį finale išvysime ir šuolininkę į aukštį Airinę Palšytę. 16.15 val. dėl žemyno medalių varžysis penkiolika geriausių Europos šuolininkių. A. Palšytė penktadienį sėkmingai įveikė atranką. Airinė pirmaisiais bandymais įveikė kartelę, iškeltą į 175 cm, 180 cm, 185 cm ir 189 cm aukštį ir pirmąją poziciją pasidalijo su taip pat nė karto nesuklydusiomis čempionės titulą ginančia ispane Ruth Beitia bei vokiete Marie-Laurence Jungfleisch. Kvalifikacinis normatyvas buvo 194 cm, o į finalą pateko dešimt šuolininkių, įveikusių 189 cm, bei dar mažiausiai bandymų atlikusios penkios atletės, kurioms pakluso 185 cm aukštis.

Šeštadienį atrankoje varžysis dvi Lietuvos bėgikų estafetės: 4x100 vyrų ir 4x400 moterų. Europos pirmenybės sekmadienio vakarą baigsis moterų ir vyrų 4x100 estafetėmis.

Ėjo vidutiniškai

Ketvirtadienį ir penktadienį Ciuriche jėgas išbandė Lietuvos vyrų ir moterų sportinio ėjimo atstovės. Vyrų 50 km sportinio ėjimo varžybose 17 vietą užėmė Tadas Šuškevičius. 29 metų atletas distanciją nukulniavo per 3 val. 52 min. 39 sek. Kitas mūsų šalies atstovas Ričardas Rekstas finišo nepasiekė. Iš distancijos jis pasitraukė įveikęs 20 kilometrų. Aukso medalį pelnė prancūzas Yohannas Dinizas. 36 metų sportininkas nuotolį įveikė per 3:32:33 ir Europos čempionu tapo trečią kartą. Sidabrą iškovojo 31-erių Slovakijos atstovas Matejus Tothas (3:36:21), bronzą – rusas Ivanas Noskovas (3:37:41).

Moterų 20 km sportinio ėjimo rungtyje 11 vietą tarp 25 finišavusių sportininkių (startavo 29) užėmė Lietuvos rekordininkė Neringa Aidietytė (1:30:47). Kita lietuvė Brigita Virbalytė-Dimšienė buvo aštuoniolikta (1:32:46). Europos čempionės aukso medalį iškovojo rusė Elmira Alembekova (1:27:56), sidabro apdovanojimas atiteko ukrainietei Liudmilai Oljanovskai (1:28:07), bronza tenkinosi čekė Anežka Drahotova (1:28:08).

A.Gudžiui gėda

Jau antrame Europos čempionate dalyvavęs disko metikas Andrius Gudžius užėmė dešimtąją vietą. 23 metų lietuvis geriausiu pirmuoju bandymu įrankį nuskraidino 60,82 m ir tarp dvylikos finalo dalyvių liko dešimtas. „Pirmas metimas nepavyko taip, kaip norėjau, antras – išvis nesąmonė, o trečias.... Tragedija, gėda“, – taip pasirodymą vertino A. Gudžius, kuris po dviejų bandymų dar buvo šeštojoje vietoje.

Europos čempiono titulą apgynė triskart pasaulio ir olimpinis čempionas 29-erių vokietis Robertas Hartingas (66,07 m). Sidabrą, kaip ir prieš dvejus metus Suomijoje, iškovojo Pekino olimpinis čempionas estas Gerdas Kanteris (64,75 m). Bronza džiaugėsi lenkas Robertas Urbanekas (63,81 m).

Asmeninis rekordas nepadėjo

Moterų 400 m barjerinio bėgimo pusfinalyje Eglė Staišiūnaitė pagerino asmeninį rekordą (56,39 sek.), tačiau į rungties finalą nepateko.

Lietuvė per antrąjį pusfinalio bėgimą finišavo šešta, o tarp 16 pusfinalio dalyvių užėmė 11 vietą. Norint patekti į finalinį

aštuntuką Eglei reikėjo bėgti 0,2 sek. greičiau.

"Prieš sezoną sakiau, kad šiuos metus noriu baigti asmeniniu rekordu ir užimti aukštesnę vietą nei praėjusiame Europos čempionate (tada buvo 15-ta – red.). Taip ir įvyko, tačiau giliai viduje norėjau patekti į finalą. Kai bus laikas, ateis ir Europos čempionato finalas“, – nesisielojo E. Staišiūnaitė.